W czym przechowywać sporą ilość owoców, by ich nie uszkodzić?

0
1941

O ile elementy metalowe czy plastikowe można przechowywać w skrzynkach drewnianych bądź metalowych, o tyle warzywa czy owoce wymagają o wiele bardziej sterylnych warunków. W jaki zatem sposób można przechowywać owoce, by spełniało to wymagania systemu HACCP?

Kosze na owoce

Ani metal, ani drewno, ani worki nie są tak dobre do przechowywania owoców, jak plastikowe skrzynie. Dlaczego? Dlatego, że skrzynki na owoce, wykonane z tworzywa sztucznego, są łatwe w utrzymaniu czystości.

Plastikowe skrzynie można dezynfekować i czyścić specjalnymi środkami chemicznymi, które można stosować również w kontakcie z żywnością. Polipropylen – czyli tworzywo sztuczne, z którego wykonywane są takie skrzynie – jest odporny na działanie większości kwasów i zasad. Jest więc bezpieczny i nie spowoduje, że owoce przestaną być zdrowe.

Tworzywo sztuczne jest lekkie, co też jest jego wielką zaletą. Dzięki temu, można w łatwy sposób transportować owoce, magazynować je i przechowywać. Plastikowe skrzynie można z powodzeniem ustawiać w stosy. Nie ma obawy przed zawaleniem czy zniekształceniem takich skrzyń pod ciężarem owoców. Kosze na owoce są tak skonstruowane, by w łatwy sposób można było nimi manewrować za pomocą wózków widłowych. Są zbudowane w taki sposób, jak tradycyjne, drewniane skrzyniopalety, z tym że o wiele praktyczniejsze. Dlaczego?

Dlaczego wybór powinien paść na plastikowe skrzynie a nie drewniane?

Oferowane przez Schoeller Allibert skrzynki, mają wiele zalet, które przemawiają za ich zakupem. Między innymi jest to ekonomiczność, która przejawia się nie tylko ich długoletnią żywotnością (takie kosze na owoce mogą z powodzeniem służyć blisko 10 lat!), ale i samą produkcją. W pierwszym momencie, skrzynka jest droższa od drewnianej ale już po roku użytkowania te koszty się zwracają. Bardziej opłacalne są te z plastiku nawet pod tym względem, że nie zużywają drzewa do produkcji a po zużyciu można je w stu procentach poddać recyklingowi i otrzymać zupełnie nową skrzynkę.

Skrzynki na owoce z plastiku są również stabilniejsze. Nie ma możliwości uszkodzenia ich tak szybko, jak drewnianych. Plastik nie rozpadnie się także na kawałki, jak w przypadku drewna. Drewniane skrzyniopalety mają w sobie mnóstwo gwoździ, które z czasem zaczynają się luzować a to grozi przewróceniem się stosu skrzyń i uszkodzeniem owoców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ