Unikanie chorobotwórczego stresu

0
1420

Przyroda ma w swojej ofercie mnóstwo dobroczynnych substancji. Większość z nich zawarta jest w różnorakich roślinach, ich owocach, łodygach liściach, kwiatach, a nawet korzeniach i sporo z tych roślin jest przez człowieka docenianych i używanych.
Dzika róża – źródło witaminy C – właściwości i zastosowanie posiada niejedno. Używana do deserów, jako herbatka, zawiera w sobie garbniki, karotenoidy, kwasy organiczne, olejki eteryczne, cukry i pektyny, wszystkie mające bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Do tego stopnia, że podczas stosowania może się jako skutek uboczny wytwarzać w ciele człowieka endorfina – hormon szczęścia.
Nie trzeba tutaj nikomu przypominać, czym jest ani udowadniać, jak ważny jest w codziennym życiu. Bez uczucia lekkości, jaką daje szczęście, ciągle jesteśmy niezadowoleni, niespełnieni i niedowartościowani, a stąd już prosta droga do schorzeń całego organizmu, w tym także trudnych do wyleczenia dolegliwości psychicznych.
Depresje, lęki, niepokoje i powikłania z tego tytułu wynikające, a przy mężczyznach rodzi się także zaraz pytanie: czy stres może wywołać impotencję? Niestety, w większości przypadków, tych niespowodowanych czynnikami zewnętrznymi, czyli jakąś przewlekłą chorobą, z reguły odpowiedź jest jednoznaczna. To właśnie stres i brak pewności siebie sprawiają, że mężczyzna zawodzi i musi wspomagać się farmakologicznie.
Dużo łatwiej więc jest stresu unikać albo dusić jego powstawanie w zarodku, zastosowaniem odpowiednich, naturalnych substancji.

www.rajnet.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ