Tablica magnetyczno kredowa, czy suchościeralna? Którą wybrać?

0
1416

Szukacie sprawnego narzędzia do prezentowania informacji? Zastanawiacie się jakie będzie najbardziej efektywne do pracy w biurze, bądź szkole? W takim wypadku nasz artykuł adresowany jest właśnie do was. Opowiadamy w nim o plusach i minusach najpopularniejszych sprzętów prezentacyjnych, do jakich zalicza się tablica magnetyczno kredowa, oraz jej magnetyczny, suchościeralny odpowiednik. Jaki z nich lepiej się sprawdzi? Czym kierować się przy ich wyborze? Czytajcie poniżej.

Dlaczego właśnie tablica magnetyczno kredowa?

Klasyczna szkolna tablica wzbogacona o magnetyczne właściwości – tak w skrócie można opisać tablicę magnetyczno kredową, jaka w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna na rynku sprzętów biurowych oraz szkolnych. Świadczy o tym m.in oferta takich sklepów jak Tableo, którą znajdziecie w tym miejscu: tableo.eu/tablice-kredowe-magnetyczne. Skąd bierze się jej fenomen? To po prostu efektywny sprzęt, z pomocą jakiego zaprezentujemy różnego rodzaju informacje. Tradycyjna powierzchnia po jakiej możemy pisać kredą, co każdy z nas z pewnością pamięta ze szkoły, dzięki umieszczeniu pod nią magnetycznej płyty, pozwala na urozmaicenie przedstawianych treści o elementy doczepiane za pomocą magnesów. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj tablicy powoli wypiera zwykłe modele.

A może jednak tablica suchościeralna?

Do sprzętów, jakie cieszą się równie dużą popularnością, co „kredówka” należy z całą pewnością zaliczyć tablicę suchościeralną, jaka jest w przeciwieństwie do niej dużo bardziej nowoczesna. Skąd bierze się jej przewaga? Wiąże się ona przede wszystkim z powierzchnią tablicy, jaka nie wymaga czyszczenia mokrą ściereczką, czy też gąbką. Wystarczy sucha gąbka, a od czasu do czasu specjalny płyn, jaki pozwala tablicy zachować długą żywotność, a także doczyścić bardziej poważne zabrudzenia. Na co dzień jednak sprzęt ten jest zdecydowanie bardziej komfortowy w użytkowaniu, niż tablica kredowo magnetyczna, czyszczenie jakiej nie zawsze należy do najprostszych zajęć. Kreda, szczególnie ta złej jakości, wnika w „pory” tablicy i głęboko się w nich osadza, dlatego też często zmazanie zapisanych informacji zajmuje dużo czasu, szczególnie jeśli intensywnie użytkujemy tablicę.

Jeśli chodzi natomiast o magnetyczne właściwości to są one takie same jak w przypadku tablicy kredowo magnetycznej. Dodatkowy plus to fakt, że w połączeniu z szybkim zmazywaniem, pozwalają one na bardziej efektywne prezentowanie wszelakich treści.

Jedna do biura, druga do szkoły

A zatem – którą z tablic wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb, a w głównej mierze od tego do jakiego miejsca oraz pracy szukamy sprzętu. „Kredówka” pomimo swoich wszystkich zalet lepiej sprawdzi się w szkole oraz innych placówkach dydaktycznych. Wiąże się to nie tylko z jej funkcjonalnością, ale też wyglądem. Tego rodzaju tablica po prostu nie pasuje do biura. W nim z kolei najlepiej wyposażyć się w tablicę suchościeralną, gdyż nie tylko odpowiada ona jego wyglądowi, ale też daje większe możliwości przy pracy, gdzie ważna jest jak najwyższa efektywność oraz sprawność sprzętu. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od naszych potrzeb oraz upodobań i to przede wszystkim nimi powinniśmy się kierować przy kupnie..

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ