Klocki Cobi – zestawy z historycznymi pojazdami

0
1553
Klocki Cobi – zestawy z historycznymi pojazdami

Na liście najlepszych podarunków, jakimi możesz zaskoczyć swoje dziecko zawsze znajdą się klocki. To zabawka, która nie tylko sprawia dziecku radość ale stanowi bodziec do rozwoju psychoruchowego. Bawiąc się klockami dziecko rozwija nie tylko zdolności psychoruchowe, ale mimowolnie poznaje na przykład podstawy mechaniki. Wybrane zestawy klocków odwzorowują historyczne wydarzenia, budynki czy pojazdy. A zatem to także okazja do poznania nieco historii. Tym razem prezentujemy zestawy klocków, które wprowadzą najmłodszych w świat motoryzacji.

Czerwony autobus od Cobi

Jednym z najbardziej charakterystycznych obrazów na londyńskich ulicach są czerwone, dwupiętrowe autobusy. Przeniknęły do popkultury tak głęboko, że władze miasta na pewno nieprędko zdecydują się na rezygnację z popularnych Routmasterów.

W zestawie klocków Cobi otrzymujemy model prawdziwego dwupiętrowego autobusu, którym oczywiście można się bawić. Czerwony kolor dominujący w zestawie wyróżnia go pośród innych zestawów. Chociaż jest to zabawka, cieszy nie tylko oko dziecka. Projektanci zestawu odwzorowali najdrobniejsze szczegóły, takie jak fotele pasażerów, kabina kierowcy czy tablica z numerem linii i docelową stacją. W ten sposób autobus może stanowić element kolekcjonerski starszych miłośników motoryzacji i klocków.

Prawdziwy Jeep®

Jeżeli mowa o motoryzacji, warto pozwolić sobie na odrobinkę szaleństwa w czasie zabawy. Co w tym wypadku sprawdzi się lepiej, jeżeli nie zdalnie sterowany samochód terenowy? Model wzorowany na oryginalnym jeepie to zabawka, która dostarczy mnóstwo wrażeń nie tylko najmłodszym miłośnikom motoryzacji.

Jeep Wrangler z zestawu Cobi zawiera skrętne koła. Na tym jednak nie koniec. Dzięki wbudowanej technologii bluetooth i podczerwieni, można nim sterować poziomu aplikacji w tablecie lub telefonie i dołączonego do zestawu pilota. Wszystkie drzwi pojazdu są oczywiście otwierane, samochodzik jeździ do przodu, w tył i skręca w obie strony. Dołączony do zestawu pilot umożliwia sterowanie jednocześnie czterema pojazdami, co oczywiście wymaga ustalenia kanałów pomiędzy pilotem a innymi zestawami.

Samochód, który wygrał II Wojnę Światową

Nie ma filmu o inwazji aliantów na Normandię, bez chociaż kilku ujęć z tym kultowym pojazdem. Jego bliźniaczym wariantem był produkowany w zakładach Ford, Ford GPW. Pojazd był szeroko eksploatowany przez wszystkie siły sprzymierzone przeciwko III Rzeszy. Po wojnie został doceniony również przez użytkowników cywilnych w krajach na całym świecie – doskonale się sprawdził podczas ostatnich w historii wypraw eksploatacyjnych.

Klocki Jeep Willys MB to oprócz kultowego pojazdu baza wojskowa i punkt kontrolny. Wszystkiego strzeże obrotowe działo. Nie zabrakło także dzielnych żołnierzy: dowódcy i dwóch szeregowych oraz ich wiernego, czworonożnego towarzysza. W zestawie znalazły się również odwzorowania historycznych modeli broni: karabin Browning, Colt M1917 i pistolet maszynowy Thomson.

Czas na zabawę

Klocki Cobi można łączyć z równie popularnymi klockami Lego. Dzięki temu zabawa nigdy się nie kończy i zależy tylko od wyobraźni dziecka. Z doświadczenia wiem, że takimi klockami chętnie bawią się nie tylko chłopcy ale i dziewczynki. Oczywiście to kwestia indywidualna, zależąca od samego dziecka, aczkolwiek możliwości na jakie pozwalają modele samochodów robią wrażenie na najmłodszych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ