Suchy szampon – idealny do odświeżenia włosów

0
1209
Suchy szampon – idealny do odświeżenia włosów

Zdarza ci się w pośpiechu szykować do pracy i żałować, że nie udało się wstać 15 minut wcześniej, bo teraz trzeba kombinować, jak ukryć nieświeże włosy pod czapką? A może zaplanowałaś sobie leniwy wieczór i w ostatniej chwili przyjaciółki namówiły cię na szaloną imprezę, do której masz 5 minut, aby się przygotować? Warto mieć na takie okazje specjalne kosmetyki!

Kiedy przyda się suchy szampon?

Suchy szampon to ratunek dla nieświeżych, przetłuszczających się włosów, które w zasadzie wymagają już umycia, ale nie ma na to czasu ani warunków. Pewnie każda kobieta jest w stanie przypomnieć sobie przynajmniej kilka takich sytuacji ze swojego życia, kiedy trzeba było wyjść w nieumytych włosach. Poranne zaspanie do pracy, niespodziewana randka czy długa podróż, w której nie ma warunków, by się umyć. Zawsze warto mieć przy sobie w torebce suchy szampon – kosmetyk przygotowany specjalnie na takie okazje. Wiadomo, że kobiety są mistrzyniami przewidywania rzeczy nieprzewidzianych – stąd w ich torebkach mnóstwo chusteczek nawilżanych, szminek, zapasowych kluczy, lusterek i innych drobiazgów. Magiczny szampon w sprayu może stać się jednym z tych najważniejszych!

Jak to właściwie działa?

Kobiety, które wypróbowały ten kosmetyk, nie wyobrażają już sobie bez niego życia. Pozostałe koniecznie powinny go przetestować! Jest to bardzo drobny puder, najczęściej talk lub skrobia ryżowa, ponieważ charakteryzują się one świetną pochłanialnością substancji tłustych. Po spryskaniu głowy sprayem pokrywa się ona białym proszkiem, który wchłania nadmiar łoju w ciągu kilku chwil. Wystarczy go tylko wyczesać i włosy stają się odświeżone (dzięki substancjom zapachowym) oraz odtłuszczone.

Szampon suchy zamiast mycia?

Ten kosmetyk zdecydowanie nie jest polecany zamiast mycia włosów. Tradycyjnego mycia ich szamponem i ciepłą wodą nie jest w stanie zastąpić żaden talk. Jednak suchy szampon może wspaniale odłożyć w czasie proces właściwego mycia – gdy jest się w awaryjnej sytuacji, kiedy naprawdę nie ma czasu ani możliwości, by umyć głowę. Takie sytuacje w dzisiejszych czasach zdarzają się kobietom nader często – to efekt zabieganego życia. Aby nie tracić w nim swojego uroku, warto postawić na skuteczne, sprawdzone kosmetyki do szybkiego odświeżenia fryzury! Należy jednak pamiętać, by nie stosować zbyt dużych ilości proszku na włosy, gdyż nawet po wyczesaniu mogą one dać efekt przyprószenia siwizną. Niestety bardzo tłuste włosy może być ciężko odświeżyć – wymagają one już porządnego mycia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ