Stylowe meble do salonu – co kupić w 2019 roku?

0
4958
Stylowe meble do salonu

Nowy rok nie przyniósł rewolucyjnych rozwiązań w meblowym wzornictwie. Jeden aspekt wręcz nie może się zmienić – chcemy wygody i funkcjonalności. Każdy właściciel domu, mieszkania czy biura ma przed sobą niesamowicie trudne zadanie – wybrać i kupić meble na lata. Meble do salonu to jeden z najcięższych problemów przy wykańczaniu nowego domu. Chcemy z jednej strony nowoczesne, piękne meble, ale z drugiej nie można przesadzićz zagraceniem przestrzeni. Jak więc urządzić nowocześnie wyglądający salon? Czy można na tym przyoszczędzić? Zobaczcie nasz poradnik – to powinno znacznie ułatwić późniejsze zakupy i przede wszystkim trudne wybory domowników.

Planowanie przestrzeni i sofa – meble do salonu

Pierwszym krokiem do urządzenia salonu jest osiągnięcie stanu surowego – pomalowane ściany, wymarzona podłoga. Wtedy zaczynają się schody. Trzeba odpowiednio wybadać, czego oczekuje właściciel mieszkania i przyszli mieszkańcy. W ten sposób profesjonaliści od wnętrzarstwa potrafią rozrysować układ mebli i innych części salonu. Jest to gwarancja, że duży pokój będzie stylowy i będziemy się nim cieszyli przez długie lata. Centralnym punktem i zarazem centrum pomieszczenia będzie sofa, narożnik lub kanapa. Sofy to nieodłączny element umeblowania, na którym spędzamy wiele godzin – przy filmie, wspólnym posiłku czy przy wizycie gości. Trzeba zadbać, by umiejscowienie kanapy było odpowiednie (z dostępem do telewizji i centrum multimedialnym). Oczywiście sam wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego to już sztuka. O tym właśnie będzie następny akapit.

Zobacz także:

Meble z odzysku? Palety i styl vintage w nowym mieszkaniu

Okej, mamy już pomysł, jak salon będzie rozplanowany. Ale co dalej? Najlepiej wybrać się do uznanego salonu meblowego, gdzie sprzedawcy pomogą w wyborze poszczególnych mebli. Przed wizytą śmiało można też zerkać do katalogów producentów czy po prostu do sklepów internetowych. Praktycznie zawsze producenci podają wymiary mebli, co znacznie ułatwia dopasowanie. Kanapa musi być przetestowana osobiście. To absolutnie najwazniejszy moment – kanapa może być przepiękna, mieć najbardziej przyjemne obicie – ale bez wygody, przebywanie na niej będzie udręką (i to drogą udręką!). Kanapy czy zestawy mebli salonowych są zwykle bardzo drogie. Dlatego lepiej przemyśleć zakupy. Reszta najważniejszych mebli to m.in. safka RTV, która może być najprostszym stolikiem, na którym postawimy telewizor. Co więcej, w nowoczesnych mieszkaniach w nowych blokach sprawdza się miks starego z nowym. Dobrym ruchem może być kupno designerskiego stolika czy stołu do salonu, ale oszczędzanie na krzesłach i fotelach. Możemy je uzyskać w skrajnie niskich cenach i odświeżyć je niskim kosztem. Skrajnym przykładem oszczędzania może być wykonanane mebli z palet, które potrafią być równie wygodne co klasyczne odpowiedniki.

Dodatki i bibeloty

Równie istotny co meble będzie dobór mniejszych elementów. To one nadadzą charakteru dość surowej jeszcze przestrzeni. Pierwszą propozycją będą rośliny, które ustawione w doniczkach w rogach pokoju, znacznie powiększą go optycznie. Co więcej, można je umieścić na dodatkowo kupionych półkach, gdzie oprócz zieloności można umieścić pamiątki z wakacji i inne bibeloty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ