Rodzaje lampek nocnych – które wybrać do domu?

0
1609

Jak wybrać odpowiednią lampę nocną do salonu, a jaką do sypialni? Jakie powinny być lampki nocne do pokoju dziecięcego? Jaki rodzaj światła będzie najbardziej korzystny dla naszego wypoczynku? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Lampki nocne, czyli doświetlenie wnętrz

Lampa nocna to ten rodzaj światła, który doświetla wnętrza, stanowi dodatek dla głównego oświetlenia, które nie zawsze wszędzie „sięga”. Obecnie na rynku znajdziemy ich szeroki wybór w wariantach, które pasują do stylistycznie różnych pomieszczeń. Przykładem może tu być oferta sklepu Multilampy, jaką znajdziecie w tym miejscu: www.multilampy.pl/lampki-nocne-dzieciece. Wbrew pozorom wybieranie lampki nocnej wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych rad czym kierować się przy ich zakupie.

Spokojne światło

Spokojne światło nie tylko koi po dniu pracy, ale też pozwala lepiej zasypiać. Proces zasypiania jest niezwykle ważny dla jego jakości, a więc dla całego naszego wypoczynku i samopoczucia kolejnego dnia. Aby dobrze „wejść” w sen należy stopniowo wygaszać jaskrawe źródła światła i pozostawić tylko te łagodne. Brak jaskrawości sprawi, że łatwiej będzie nam się zrelaksować, na przykład przy czytaniu książki lub picie herbaty, a następnie zasnąć.

Dlatego też lampki nocne tym różnią się od biurkowych, że nie są lampami typowo punktowymi. Tworzą raczej plamy świetlne w ciemności. Dzięki temu są one zupełnie nieinwazyjne i miłe dla wzroku.

Jak już powiedzieliśmy – lampka nocna ma ogromny wpływ na klimat wnętrza. Musi też do niego stylistycznie pasować. W ostatnim czasie do mody wracają abażury, przez lata skazane na banicję. Modne są także lampy stojące, czy też te o wyglądzie chińskiego lampionu. W tej materii znajdziemy bardzo wiele wariantów.

Gdzie stawiamy najczęściej lampki? Zwykle jest to sypialnia, lub salon. W salonie wytworzą one szczególną, relaksującą atmosferę dla wieczornych posiedzeń z przyjaciółmi, a w sypialni ukołyszą nas łagodnie do snu.

Lampki tego rodzaju możemy również umieścić w kuchni oraz jadalni, gdzie umilą nam chwile spędzane z bliskim przy posiłku, a także w czasie innych okazji. Są one zdecydowanie lepsze w tym celu, niż wiszące nad stołem lampy, charakterystyczne dla stylu industrialnego, czy też minimalistycznego.

Pokój dziecięcy

Jeśli chodzi o wybór lampek do pokoju dziecięcego to jest to zupełnie inna bajka. 😉 Często aranżując dziecięce pokoje uciekamy się do bajowych lub innych motywów, jakie mają odzwierciedlać zainteresowania naszej pociechy. W tej kwestii warto poradzić się najmłodszych. Zapytać o ich zainteresowania, a także potrzeby. Czy chcą dużą lampę, jak stanowić będzie prawdziwą latarnię w nocy, czy też może mniejszą lampkę? Wybór ten nie pozostaje bez wpływu na ogólne samopoczucie dzieci, gdyż jak wiadomo zasypianie nie jest dla nich zawsze łatwą sprawą. Wspólny wybór lampki lub lampek nocnych pozwoli nam przegonić wszystkie zmory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ