Sprzedaj korzystnie swoje auto!

0
1775
Sprzedaj korzystnie swoje auto!

Masz stare, ale zadbane auto i nie wiesz co z nim zrobić? Myślisz, że możesz je jedynie zdemontować lub poddać kasacji? Mylisz się. Bez względu na poziom wartości Twojego samochodu – możesz je wciąż jeszcze sprzedać i możliwości jest kilka.

Jeżeli Twoje auto jest nowsze i we względnie dobrym stanie i sprzedajesz je choćby dlatego, że jesteś zainteresowany kupnem nowego – ten artykuł również jest dla Ciebie. Doradzamy w jaki sposób najlepiej sprzedać auto.

Serwis ogłoszeniowy

Portali ogłoszeniowych z których mógłbyś skorzystać jest dość. Zamieszczenie takiego ogłoszenia nie jest zbyt drogie i z pewnością stanowi wygodną opcję. Będziesz musiał podać parametry swojego samochodu, im bardziej szczegółowo i szczerze je opiszesz – z tym większym zainteresowaniem możesz się spotkać. Dlatego zachęcamy ogólnie do szczerości przy sprzedawaniu samochodu, ukryte usterki i tak wyjdą na jaw przy podłączeniu do komputera serwisowego, a ludzie nie ufają sprzedawcom, którzy skąpią informacji – bez względu na to jak będziesz sprzedawał swoje auto.

Jest to opcja zdecydowanie dla osób, których przede wszystkim interesuje cena za którą sprzedadzą auto, ale niekoniecznie czas. Uprzedzamy, że możesz liczyć się z tym, że ogłoszenie będzie wisiało i przez rok, a ty będziesz wciąż odbierać telefony od potencjalnych kapryszących nabywców. Sprzedaż nie jest łatwą rzeczą i nie bez powodu istnieją od tego specjaliści.

Przyklejona kartka „sprzedam”

Możesz postawić swoje auto w dość ruchliwym miejscu i liczyć na to, że ktoś zwróci uwagę na kartkę za szybą twojego pojazdu z informacją o tym, ze zamierzasz je sprzedać. Nie kosztuje to nic, jedynie wymaga Twojej cierpliwości przy odbieraniu telefonów i odpowiadaniu na pytania. Wciąż musisz mierzyć się z klientem, targować, dyskutować i niekoniecznie może to przyspieszyć całą sprawę w przeciwieństwie do pozostałych rozwiązań. Możesz jedynie liczyć na dobry traf i zbieg okoliczności. Prawdopodobnie w ten sposób wpływasz na to, że nie dzwonią do Ciebie mniej zainteresowane osoby – ale to niestety niespecjalnie poprawia Twoją sytuację sprzedaży.

Skup aut

Najlepiej zostaw tę sprawę specjalistom, zanim zdecydujesz się na demontaż auta lub kasację – w skupie aut możesz wyciągnąć rozsądną cenę za sprzedaż swojego samochodu po odliczeniu prowizji, a przynajmniej masz gwarancję, że sprawą sprzedaży zajmą się prawdziwi specjaliści tacy jak przykładowo na stronie https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/.

Kwoty

Kwoty proponowane w takich punktach są zazwyczaj odzwierciedleniem realiów rynkowych, w związku z czym może nie wyciągniesz wyższej kwoty niż należna za auto, (jak być może cudownym trafem udałoby Ci się za pomocą ogłoszenia, ale nigdy nie ma takiej gwarancji) ale sprzedasz je sprawnie i sprawiedliwie.

Wygoda i komfort

Przede wszystkim nie musisz martwić się formalnościami. W większości przypadków wygląda to tak, że dzwoni się do skupu i otrzymuje wycenę. Jednak w ceniących swoich klientów punktach skupu, poważnych i legalnie działających jak przykładowo ten: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/ możesz skorzystać z formularza, w którym podajesz wstępne konieczne do negocjacji i wyceny dane i parametry dotyczące Twojego auta, oraz jego zdjęcie. Resztą zajmują się już specjaliści – kontaktują się z Tobą najszybciej jak to tylko możliwe i kierują sprawą tak, aby została pozytywnie rozpatrzona.

Skup aut mazowieckie

Warszawski skup aut ma rozbudowaną sieć lokalizacji punktów skupu. Znajdziesz na przykład: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/auto-skup-otwock/  jak i https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-bemowo/ , oraz w wielu innych punktach, które prezentują na stronie https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/

 

Podsumowanie

Z pracownikiem na odbiór auta możesz umówić się w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie lub przywieźć je do skupu. Ważne jest to, że jeżeli mamy do czynienia z firmą działającą legalnie i solidnie, to mamy absolutną pewność co do losów naszego pojazdu, otrzymania pieniędzy i braku problemów z formalnościami. Nie musimy mierzyć się z potencjalnymi klientami, którzy będą chcieli z nami negocjować ceny i każdorazowo zadawać wszystkie możliwe pytania, jakie można postawić w takiej sytuacji i pozbawimy się w ten sposób zbędnego stresu i kłopotów, a znacznie na korzystaniu z usług pośrednika też nie zbiedniejemy. Oczywiście osąd zależy od Ciebie – która z opcji sprzedaży auta jest sensowna. Pamiętaj, że dopóki auto nadaje się do sprawnego użytku – dopóty możesz je sprzedać za rozsądną cenę i nie musisz go poddawać kasacji.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ