Spokój i siła wprost z ogródka

0
1694

Warzywa i owoce od wieków znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. A jest ono podyktowane nie tylko ich smakami, lecz również właściwościami odżywczymi. Trudno bowiem znaleźć owoc lub warzywo, które nie byłoby bogactwem witamin i minerałów. Dlatego to po nie zawsze należy sięgać, gdy mamy niedobór.

Awitaminoza – gdzie szukać witamin?

Awitaminoza, czyli właśnie niedobór konkretnej witaminy, czy nawet kilku witamin to stan dla organizmu niebezpieczny. Bez witamin nasz organizm nie może bowiem prawidłowo pracować. Dlatego owoców i warzyw nie powinno nam zabraknąć. I to najlepiej zróżnicowanych. Wchłanianie się witamin jest bowiem uzależnione on innych witamin, czy minerałów. Różnorodność produktów pozwala więc wchłanialność zwiększyć.

Kiedy stres nie pozwala zasnąć…

Wtedy też owoce i warzywa mogą pomóc. Bo stres pojawia się i nasila, kiedy w organizmie brakuje nam potasu, magnezu, wapnia czy witamin z grupy B. Pomidory, arbuzy, banany, awokado, grejpfruty, winogrona – dieta w te warzywa pozwoli zredukować stres skutecznie. I, co równie ważne, zjadanie ich przed snem nie jest zbyt wielkim grzechem dietetycznym.

Jakie rośliny odstraszają komary?

Mówiąc o roślinach z naszych ogrodów i ogródków nie sposób nie wspomnieć o tych, które pobyt w nich umilają. Jeśli chodzi o skuteczne odstraszanie komarów, to niezastąpione w tym są: geranium, pelargonia, lawenda, kocimiętka, komarzyca czy koper włoski. Dla ludzi ich zapach jest bardzo przyjemny. Na komary działa natomiast niezwykle odpychająco.

www.ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy etap w życiu
Następny artykułAtakujące choroby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ