Przyjęcie dla dziecka – o co należy zadbać?

0
1576
Przyjęcie dla dziecka – o co należy zadbać?

Dzieci to wymagający odbiorca. Organizacja imprez dla nich jest niezwykle trudna i wymaga od organizatorów dużo kreatywności. Dowiedz się, o czym należy pamiętać przygotowując imprezę dla swojego dziecka.

Czas i miejsce

Podstawową rzeczą, o jaką należy zadbać jest data i miejsce planowanej imprezy. Zastanów się nie tylko nad konkretnym dniem, ale również godziną i przemyśl, ile czasu będzie trwało wydarzenie. Wybierz również konkretne miejsce. Może to być wynajęty lokal, ogród na działce czy własne mieszkanie. To wszystko pozwoli Ci rozplanować wszelkie działania i mądrze zagospodarować czas. Jeżeli decydujesz się na samodzielną organizację imprezy musisz obliczyć, ile czasu potrzebujesz na przygotowanie posiłków i ustrojenie pomieszczenia, a także ewentualne dostarczenie ich w miejsce imprezy.

Poczęstunek

Kolejnym ważnym aspektem jest posiłek. Możesz przygotować zdrowe i pożywne przekąski własnoręcznie bądź zdecydować się na skorzystanie z firmy cateringowej. Przygotowane posiłki powinny być lekkie i zdrowe. Dostarczą one pociechom dużo niezbędnej energii do zabawy i umożliwią aktywne spędzanie czasu. Postaraj się, aby przygotowane przekąski były atrakcyjne wizualnie i wpisywały się w motyw przewodni eventu. Jeżeli organizujesz swojemu dziecku urodziny – dostosuj wielkość słodkiego tortu do liczby gości, a także zadbaj o to, by jego wygląd był wyjątkowy.

Plan imprezy

Organizacja imprezy zawsze wiąże się z emocjami i chaosem związanym z natłokiem informacji. Dbasz o to, aby wszystko dopięte było na ostatni guzik, ale w całym zamieszaniu mogą umknąć Ci niektóre planowane elementy eventu. Dlatego najlepiej przygotować sobie ramowy plan imprezy i rozpisać najważniejsze punkty imprezy. Przy organizacji urodzin, najlepiej przełożyć rozpakowywanie prezentów na koniec imprezy. W przeciwnym razie euforia związana z nowymi sprzętami może wprowadzić duży chaos w przygotowany wcześniej harmonogram.

Motyw przewodni i wystrój pomieszczenia

Aby impreza była wyjątkowa, warto zadbać również o jej motyw przewodni. Dla dziewczynki doskonale sprawdzą się dekoracje w kolorystyce i z motywami jednorożców, ulubionych księżniczek, czy syrenek. W przypadku chłopców tematem przewodnim mogą być piraci, marynarze, dinozaury czy auta. Jeżeli decydujesz się na któryś z motywów, zadbaj o to, by wszystkie elementy wystroju były ze sobą kompatybilne. Na imprezy dla dzieci najlepiej sprawdzą się kolorowe balony, girlandy, serpentyny, lampiony. Niepowtarzalnego klimatu nadadzą również kolorowe kubeczki, talerzyki, słomki i sztućce.

Moc atrakcji

Tak, jak zostało zaznaczone już na wstępie artykułu – organizowanie imprezy dla dzieci to nie lada wyzwanie. Wynika to głównie ze skłonności maluchów do dekoncentracji i szybkiego nudzenia się. Należy zatem zadbać o przysłowiową moc atrakcji. Jeżeli nie czujesz się na siłach w kwestii przygotowywania gier i zabaw dla dzieciaków, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Atrakcje na eventy dla najmłodszych powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku. Do najpopularniejszych należą: dmuchańce, żywe maskotki, malowanie twarzy czy wynajęcie wynajęcie strefy VR.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ