Profesjonalna opieka nad osobą chorą w domu

0
2751
Profesjonalna opieka nad osobą chorą w domu
Źródło obrazka: Fotolia

Niektóre schorzenia i urazy sprawiają, że osoba chora wymaga odpowiedniej opieki przez bardzo długi czas. Często nawet po okresie hospitalizacji należy zapewnić jej odpowiednie warunki oraz specjalistyczną pomoc, wykwalifikowanej osoby. Jak zająć się osobą chorą po powrocie ze szpitala i zapewnić jej dogodne warunki i skuteczny proces rekonwalescencji w domu?

Odpowiednia opieka z zewnątrz

W przypadku przewlekłych schorzeń, których nie da się zupełnie wyleczyć, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy z zewnątrz. Pielęgniarka lub pielęgniarz bądź rehabilitanci mogą okazać się przydatni w wielu podstawowych czynnościach, które będą miały za zadanie utrzymać osobę chorą w dobrej kondycji. Wyspecjalizowana pomoc medyczna oferuje wizyty domowe dla osób, które muszą przyjmować regularnie leki w formie dożylnej. Z kolei fizjoterapeuci są niezbędni szczególnie w przypadku osób, które mają ograniczoną sprawność ruchową oraz dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Nie da się bez nich obejść również w przypadku urazów spowodowanych wypadkami, w których bardzo ucierpiał układ nerwowy i ruchowy.

Wiele czynności związanych z opieką nad osobą chorą można wykonać samodzielnie, jednak mimo to warto zastanowić się nad profesjonalną opieką medyczną z zewnątrz. Specjaliści w tym zakresie mogą zareagować w wielu różnych sytuacjach, w których człowiek bez doświadczenia nie będzie umiał sobie poradzić. Zwiększy to zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort osoby chore, która przebywa w domu. Umożliwi również lepsze monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby oraz regularne analizowanie postępów przez osobę odpowiednio do tego przeszkoloną. Można będzie łatwiej regulować ilość leków, dobierać dietę oraz inne aspekty całego procesu powrotu do pełnej sprawności i zdrowia.

Bez rehabilitacji ani rusz

Rehabilitacja jest niezbędna nie tylko w przypadku, gdy choroba bezpośrednio dotyczy układu nerwowego lub ruchowego. Bez względu na to, na jaką chorobę cierpi chory, jeśli w jej wyniku dużo czasu spędza w jednej pozycji, to koniecznie należy zatrudnić odpowiedniego rehabilitanta, który będzie regularnie wykonywał z osobą cierpiącą na dane schorzenie odpowiednio dopasowane ćwiczenia oraz zabiegi. Poprawią one kondycję mięśni, pomogą zapobiegać odleżynom oraz zwiększą sprawność fizyczną osoby chorej, która stanie się dzięki temu o wiele bardziej samodzielna. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na jej sprawność fizyczną, ale również na samopoczucie psychiczne.

Dobrze dobrana rehabilitacja oraz zabiegi fizjoterapeutyczne mogą przyczynić się do lepszego samopoczucia psychicznego oraz do poprawy stanu zdrowia osoby przewlekle chorej. Dlatego warto zgłosić się do profesjonalistów z firmy MediStuff i skorzystać z ich fachowej pomocy w rehabilitacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dobiorą odpowiednio zestaw ćwiczeń do potrzeb pacjenta, dzięki czemu efekty będą naprawdę zaskakujące i zauważalne naprawdę szybko. Dobrze wykwalifikowany rehabilitant powinien umiejętnie dobierać i zmieniać ćwiczenia oraz pomagać wykonywać poszczególne czynności swojemu podopiecznemu w taki sposób, aby były one w pełni bezpieczne i skuteczne. Bez nadzoru profesjonalisty można łatwo sprawić, że nawet proste ćwiczenia przyniosą więcej szkody niż pożytku.

Konieczny jest odpowiedni sprzęt

Osoby chore wymagają nie tylko profesjonalnej opieki, ale również odpowiednio dopasowanych warunków. Niezbędne jest odpowiednie przystosowanie domu do osoby niepełnosprawnej lub chore. Modyfikacje powinny zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort w życiu codziennym. Dlatego warto pozbyć się zbędnych progów, zamontować specjalne podpórki w toalecie oraz pod prysznicem lub w wannie. Istotną kwestią jest również odpowiednia wysokość krzeseł, blatów czy łóżka. Jeśli będą one zbyt wysoko lub zbyt nisko, to osoba chora może mieć problem, aby z nich w wygodny sposób korzystać.

W przypadku osób z poważnymi urazami lub z dużym ograniczeniem ruchowym niezbędne będą również profesjonalne sprzęty medyczne i rehabilitacyjne. Warto odwiedzić stronę http://medistuff.pl/wypozyczalnia i sprawdzić ofertę na materace przeciwodleżynowe, podnośniki, wózki i chodziki oraz, przede wszystkim, łóżka rehabilitacyjne. Tego typu produkty umożliwią bezpieczne i wygodne funkcjonowanie każdego dnia osobie, która nie może zbyt długo ustać na nogach lub ma problemy z chodzeniem. Należy jednak odpowiednio dobrać sprzęty do potrzeb chorego, w innym przypadku można wyrządzić mu więcej szkody niż pożytku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ