Samochód na kredyt, kredyt na samochód

0
2620

Posiadanie samochodu jest wielkim ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu. Dojazdy do pracy, zakupy, zawożenie dzieci do szkoły – wszystko to staje się dużo wygodniejsze, kiedy możemy korzystać z auta. Nie zawsze jednak stać nas na wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na kupno samochodu swoich marzeń. Co wtedy zrobić? Z pomocą może przyjść kredyt samochodowy.

Nie wszystko złoto…

Kupując samochód, musimy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Pierwszym z nich jest, oczywiście, pytanie o to, jaki samochód chcemy kupić. Powinniśmy starannie rozważyć to, jaki samochód jest nam naprawdę potrzebny i czy samochód naszych marzeń będzie jednocześnie odpowiedni dla naszych potrzeb. Na przykład kupowanie kabrioletu nie zawsze jest najlepszym pomysłem w strefie klimatu umiarkowanego, tym bardziej jeśli jesteśmy dumnymi rodzicami gromadki dzieci, które trzeba od czasu do czasu przewozić z miejsca na miejsce.

Znajdź kredyt dla siebie

Kiedy już zdecydujemy, jaki samochód kupujemy, drugim, równie ważnym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest to, jak chcemy za samochód zapłacić. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie dysponujemy wkładem własnym, a dodatkowo potrzebujemy długiego okresu kredytowania. W takiej sytuacji sprawa wcale nie jest beznadziejna. Niektóre banki oferują niskie oprocentowanie z zerową wpłatę własną, a okres spłacania kredytu to nawet 8 lat. Mamy też do wyboru wiele opcji kredytowych. Możemy znaleźć kredyt samochodowy z równą lub malejącą ratą miesięczną, kredyty z ratą balonową płatną raz w roku czy kredyty z ratą miesięczną i ostatnią ratą balonową. Niektóre banki akceptują również różne źródła dochodu, w tym z zagranicy, i możliwość łączenia dochodów wielu osób, także tych niespokrewnionych.

Samochód? Stać Cię!

Trzeba pamiętać, że kupno samochodu to nie zachcianka, lecz inwestycja, która z pewnością się opłaci. Dlatego nie należy się zniechęcać brakiem fenomenalnej sytuacji finansowej. Dzięki producentom samochodów, którzy wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów, oferując auta na każdą kieszeń, posiadanie samochodu jest dziś łatwiejsze. Tym bardziej, że dostępne są kredyty samochodowe, które pozwalają na urzeczywistnienie marzeń o posiadaniu auta. Atrakcyjne oprocentowanie i szeroka gama produktów kredytowych sprawia, że o własny samochód jest dziś dużo łatwiej niż dawniej.

Kredyt samochodowy oferuje Bank Santander – www.santanderconsumer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ