Pożyczka na ferie – ile pożyczyć i na co wydać pieniądze?

0
1635
Pożyczka na ferie – ile pożyczyć i na co wydać pieniądze

Ferie to oprócz wakacji jedyny moment w roku, kiedy Twoja rodzina może spędzić wspólnie więcej czasu bez martwienia się szkołą i pracą. Polacy często biorą na ferie pożyczki pozabankowe, a ranking pożyczek im to ułatwia.

Pożyczka na ferie dla dzieci za chwilówkę

Ferie zimowe kojarzą nam się z białym szaleństwem na stokach, lepieniem bałwana i jazdą na sankach. Każdy rodzic doskonale wie, jak frajdę sprawiają dzieciom ferie. W czasie ferii dzieci nie muszą się nudzić w domu. Można je wysłać na tygodniowy lub dwutygodniowy wyjazd w góry czy do innego miasta. Niestety nie każdą rodzinę stać na to, by wysłać dzieci na wakacje. Rodzice jedynaków z reguły nie mają z tym problemów, natomiast w rodzinach, gdzie dzieci jest więcej, jest też wiele innych pilnych wydatków, a ferie to ostatni z nich. Brak gotówki nie oznacza jednak, że ferii nie będzie. Część rodziców decyduje się na wzięcie pożyczki na ferie w kwocie odpowiedniej na wyjazd dla samego dziecka lub dla całej rodziny. Czy takie rozwiązanie ma sens? Jedni stwierdzą, że tak, bo w końcu chcą dawać swoim dzieciom wszystko, co najlepsze, natomiast inni będą podchodzili do tego rozwiązania sceptycznie. Optyka zawsze zależy od punktu widzenia. Niemniej jednak pożyczka to jest jakieś wyjście. Osoby zainteresowane pożyczką na ferie mogą sprawdzić ranking pożyczek pozabankowych na 7pozyczki.pl/ranking i wybrać dla siebie odpowiednią opcję.

Kwota pożyczki na ferie

Kiedy już podejmiesz decyzję, że przewertujesz dokładnie ranking pożyczek i pożyczysz pieniądze, przychodzi czas na to, by zastanowić się, ile trzeba pożyczyć. Firmy pozabankowe coraz bardziej podnoszą maksymalne kwoty pożyczek, więc można naprawdę zaszaleć, ale nie tędy droga. Łatwość uzyskania pożyczki nigdy nie powinna Ci przesłaniać późniejszej realnej możliwości jej spłaty. Nie sztuką jest pożyczyć 10 tysięcy złotych z terminem spłaty 30 dni, skoro wiesz, że do tego czasu nie uzbierasz potrzebnych pieniędzy. Lepiej nie komplikować sobie życia i postępować rozważnie. Nigdy, ale to nigdy nie pożyczaj na ferie więcej, niż jesteś później w stanie zgromadzić na spłatę zadłużenia.

Kiedy pożyczyć? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – kiedy Twój pracodawca spóźnia się z zapłatą wynagrodzenia za pracę albo kiedy sprawa ewentualnych ferii wypłynęła nagle, trzeba za nie zapłacić już, a Ty nie masz w tym momencie wolnych funduszów. Także wtedy, kiedy masz pewność, że w następnym miesięcy wpłyną Ci „ekstra” pieniądze – zwrot podatku, wyrównanie w pracy, premia, „trzynastka” lub dodatkowe zlecenie. Jeśli sytuacja finansowa się nie zmieni, tj. nie będziesz mieć więcej pieniędzy, niż zwykle masz każdego miesiąca, to trzeba zrezygnować z pożyczki na ferie albo mocno zacisnąć pasa. Innego rozwiązania po prostu nie ma.

Na wyjazd dla dziecka zwykle wystarczy ok. 1000 zł, za dwoje dzieci trzeba będzie zapłacić 1600-2000 zł. Ferie dla całej rodziny organizowane we własnym zakresie mogą kosztować od 2000 zł do nawet 5000 tys. zł. Wszystko zależy od miejsca pobytu, od cen oraz liczby uczestników wyjazdu. Dwa tygodnie w Zakopanem dla czteroosobowej rodziny będą w sezonie zapewne dużo droższe niż tydzień spędzony nad skutymi lodem mazurskimi jeziorami.

Jakich pożyczek unikać?

Ranking pożyczek przez internet prezentuje najatrakcyjniejsze oferty z rynku finansowego. Staraj się bazować na informacjach w nim zawartych i raczej unikaj pożyczek z „dołu” rankingu, czyli tych, które uplasowały się w nim najniżej. Dlaczego? Niska pozycja musi być czymś spowodowana. Taka pożyczka jest albo droga, albo nieco problematyczna w ocenie dotychczasowych klientów. W każdym razie coś musi być z nią nie tak lub po prostu jej standardy są niższe, niż standardy pożyczek, które uplasowały się na samej górze rankingu.

Bez względu na to, jak wielkim zaufaniem darzysz konkretną firmę i jak bardzo podobna Ci się jej narracja, nie podpisuj z nią umowy, jeśli ma drogą pożyczkę. Sympatie i antypatie raczej nie powinny decydować o zawartości Twojego portfela. Musisz umieć liczyć i kierować się tylko i wyłącznie swoją korzyścią. Niestety przy pożyczkach trzeba być w pewnym sensie egoistą i zwracać uwagę tylko i wyłącznie na to, co Ty będziesz z nich miał. Nie podpisuj umowy, jeśli cokolwiek jest w niej dla Ciebie niejasne i jeśli dana firma pożyczkowa nie jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych. Poszukaj takiej firmy, która oferuje jasne zasady i bezpieczną współpracę.

Pożyczaj mądrze. Przeanalizuj ranking pożyczek na stronie 7POŻYCZKI i bądź świadomy wszystkich kosztów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ