Laserowe usuwanie owłosienia – nowoczesna depilacja laserowa

0
1336
Laserowe usuwanie owłosienia – nowoczesna depilacja laserowa

Czy warto stosować ten rodzaj depilacji? Na czym to polega i jak się przygotować do zabiegu?

Zalety depilacji laserowej

Dzięki swojej efektywności cieszy się nieustannie rosnącym powodzeniem i zyskuje wiernych fanów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczy kilka zabiegów, by pozbyć się niechcianych włosków nawet na stałe. To niesamowicie kuszące rozwiązanie w porównaniu z codziennym używaniem maszynki lub regularnym powtarzaniem wyrywania włosków. Laser działa stosunkowo bezboleśnie, rzadziej powoduje podrażnienia, a przy tym działa na cebulkę włosową, dzięki czemu powoduje jej obumarcie.

Za pomocą lasera z powodzeniem można usuwać owłosienie występujące na nogach, rękach, twarzy, okolicach bikini, a także na plecach i klatce piersiowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Wiązka lasera dociera do mieszka włosowego osłabiając go. Po wykonaniu kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych (kilka tygodni w zależności od partii ciała), włos w końcu przestaje odrastać. Ilość wymaganych zabiegów uzależniona jest od indywidualnych reakcji organizmu.

Podczas zabiegu kosmetyczka przykłada głowicę lasera i strzela wiązką światła miejsce po miejscu. Może to powodować nieprzyjemne uczucie, jednak nowoczesne głowice laserowe wyposażone są w nakładki chłodzące. Również przed zabiegiem istnieje możliwość schłodzenia danej partii ciała, co zmniejszy prawdopodobieństwo odczuwania bólu.

Jak się przygotować do zabiegu?

W przeciwieństwie do innych metod depilacji, dzień przed zabiegiem laserowym należy dokładnie zgolić włoski maszynką. Jest to bardzo ważne, bowiem powinny one być w fazie intensywnego wzrostu. Nie możesz zatem użyć tutaj wosku, ani depilatora. Co najmniej 3-4 tygodnie przed wizytą u kosmetyczki nie wolno Ci się także opalać, ani stosować samoopalaczy. 7 dni wcześniej zrezygnuj z herbatek z dziurawca, nagietka, a także peelingu. W przypadku zabiegu na pachy, dzień wcześniej nie stosuj antyperspirantu.

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Niestety to rewelacyjne rozwiązanie nie jest dla każdego. Nie stosuje się go u kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Nie ma bowiem pewności, czy laser nie wpływa na dziecko lub mleko. Depilacji laserowej nie wolno też przeprowadzić osobie cierpiącej na cukrzycę, choroby nowotworowe, bądź autoimmunologiczne, posiadającej żylaki, problemy z krążeniem, znamiona, metalowe implanty. Nie wolno także w trakcie przeprowadzania zabiegu przyjmować antydepresantów, antybiotyków, sterydów, leków rozrzedzających krew, fotouczulających, obniżających ciśnienie krwi, moczopędnych, czy przeciwzapalnych. Jeśli masz jakieś wątpliwości, spytaj w salonie, w którym wykonywana jest depilacja laserowa. Wrocław posiada ciekawą ofertę profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Czy to jest drogie?

Koszt jednego zabiegu to kilkaset złotych. Należy przy tym pamiętać, że w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu, koniecznym będzie wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. Warto jednak zwrócić uwagę na to ile kosztuje regularna depilacja przez cały rok, kilka lat, całe nasze życie. Wykonując depilację woskiem w salonie lub stosowanie depilatorów także wiąże się z pewnymi kosztami, a dodatkowo z czasem jaki trzeba na ten cel poświęcić.

Depilacja laserowa nie jest więc droga i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz bólu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ