Porady zdrowotne.

0
1739

Grzyby reishi – właściwości i działanie

Reish to grzyby lecznicze pochodzące z Azji, gdzie ich właściwości znane są od tysięcy lat. Wykorzystuje się je szczególnie w leczeniu astmy czy chorób układu sercowo- naczyniowego (przez wpływ na rozszerzanie naczyń, przeciwdziała powstawaniu skrzepów, odpowiedzialnych za wylewy, tętniaki, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi). Wzrost tlenu we krwi powoduje znaczny wzrost energii oraz witalności. Mają również pozytywny wpływ na układ nerwowy, dlatego pozwala walczyć ze stresem i ułatwiają zasypianie w kłopotach ze snem. Wykazują zdolność do wzmacniania odporności całego organizmu, a w przypadku starszych osób spowalnia proces starzenia. Znane są także z właściwości przeciwbólowych.

Alergia czy nietolerancja histaminy? Poznaj różnicę!

Histamina to hormon naturalnie wystepujący w ludzkim organzimie, odpowidający m.in. za gojenie się ran, regulację napięcia mięśni gładkich oraz pośredniczenie w rozwoju alergii. Po kontakcie skóry, błon z alergenem dochodzi do uwolnienia histaminy w organizmie, co skutkuje pojawienia się objawów alergii. Jest dostarczan także wraz z pokarmem (sery, wino, prodkuty fermantacji).

Wystąpienie objawów nietolerancji histaminy zależy od poziomu dostarczonej do organizmu histaminy, nie towarzyszy jej wzrost poziomu IgE (2). Dlaczego często mylimy alergię z nietolerancją histaminy? Działanie histaminy powoduje te same objawy co odpowiedź immunologiczna wywoływana przez alergię. Odróżnienie tych dwóch zjawisk jest dość trudna. Co można zrobić? Obserwować, co jemy i jaki ma to wpływ. W wykluczeniu alergii pomogą testy skórne u dermatologa.

Rodzaje cellulitu

Cellulit wodny pojawia się w związku z nieprawidłowym przepływem krwi i limfy w tkance łącznej, na skutek zaburzeń hormonalnych. Dotyczy najczęściej kobiet szczupłych.

Cellulit tłuszczowy to widoczne podskórne grudki, tworzące się z nadmiaru kwasów tłuszczowych w komórkach ciała. Dotyczy najczęściej osób otyłych.

Cellulit cyrkulacyjny to bardzo zbite grudki, które w kontakcie są bolesne. Tworzą je sztywne włókna kolagenowe otaczające tkankę tłuszczową, które utraciły funkcje. Włókna te nie pozwalają na sprawne krążenie krwi czyli dotlenienie komórek.

www.lajfczat.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ