Półkolonie – zalety

0
1542
Półkolonie- zalety

Półkolonie cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Jaka jest tego przyczyna? Otóż stoją za tym naprawdę doskonałe zalety, jakimi cechują się półkolonie. Jak one dokładniej się prezentują?

Opieka nad dzieckiem

No właśnie to jest w zasadzie chyba podstawowa zaleta półkolonii, że zapewniają opiekę nad dzieckiem w momencie, w którym rodzice nie są w stanie jej się podjąć.

Często dzieje się tak przy okazji różnego rodzaju ferii i dni wolnych, których w szkole jest sporo, zaś rodzice w tym samym czasie pracują prawie od rana do nocy. Nawet jeśli dziecko jie jest bardzo małe, to Irak szkoda, aby siedziało cały dzień samo w domu.

Rozwój umiejętności i zainteresowań dziecka

Następną zaletą półkolonii jest to, że rozwijają one umiejętności oraz zainteresowania naszej pociechy. Nie polegają one bowiem tylko i wyłącznie na tym, że dziecko jest po prostu przechowywane w jakimś pomieszczeniu.

Dzisiejsze półkolonie prezentują się bowiem zdecydowanie inaczej. Organizowane są na nich różnego rodzaju warsztaty plastyczne, malarskie, teatralne i wiele innych tego typu. Czasem nawet możemy spotkać półkolonie tematyczne, czyli organizowanego pod jakimś kątem np. automatyki czy programowania.

Rozwój spoleczny dziecka

Dziecko w szkole ma różne kontakty z rówieśnikami czasem lepsze czasem zaś gorsze. Generalnie jednak warto zaletą półkolonii jest to, że ma ono szansę poznać inne dzieci, bardziej do niego podobne np. z uwagi na zainteresowania.

Warto także zaznaczyć, że rozwój społeczny dziecka także zależy bardzo od możliwości spotkania z innymi dziećmi – starszymi, z innych rodzin, szkół itp. Półkolonie zaś właśnie to zapewniają.

Alternatywa dla kolonii

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że półkolonie stanowią doskonałą alternatywę dla kolonii. Kolonie bowiem są zdecydowanie droższe a ponadto często dziecko nie czuję się jeszcze na tyle silne, aby opuścić rodziców na dłuższy okres czasu.

Wówczas właśnie warto pomyśleć o półkoloniach, czyli czymś pomiędzy. Dziecko wyjdzie trochę z domu, nawiąże różne kontakty społeczne, przestanie się bać i zdobędzie przyjaciół. Wówczas także przyszłe decyzje będą dla niego znacznie łatwiejsze i lepiej się on sprawdzi w relacjach w innymi na koloniach.

imprezy dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ