Otyłość wg. klasyfikacji typów budowy

0
1597

Czytałem artykuł o odchudzaniu i już na wstępie była klasyfikacja typów sylwetki. Chciałbym mieć typ sylwetki mezomorfika jednak jak większość mam endomorfika. Życie było by wtedy znacznie łatwiejsze no, ale niestety z pewnymi rzeczami się nie wygra i trzeba bardziej zwracać uwagę na to, co wkłada się do garnka. Na czym polega dieta endomorfika w praktyce? Na ujemnym bilansie energetycznym oraz podniesieniu ilości spożywanego białka, a obcięciu węglowodanów i tłuszczy. Cukry rafinowane i proste praktycznie całkowicie powinny odpaść z diety. Jest to wywołane tym, że stosunkowo niski metabolizm przy tego typu sylwetce bardzo źle radzi sobie ze skokami cukru i wyrzutami insuliny, które są tego następstwem.

Endomorfik ma tez problemy z trawieniem gdyż ten proces jest znacznie spowolniony, jednak tu może pomóc sok z kiszonej kapusty – zbawienne właściwości, które posiada regulują pracę jelit, a zawarte w nim bakterie przyśpieszają i ułatwiają procesy trawienne. Samo udrożnienie jelit sprawia, że nasza waga spada od trzech do ośmiu kilogramów.

Często też zapomina się o dobrym śnie, który jest podstawą dobrej regeneracji i kondycji fizycznej jak i psychicznej. Jest wiele metod domowych jak i suplementów farmaceutycznych, które mają pomóc mocno i zdrowo zasnąć. Ważne też jest otoczenie podczas snu. Rośliny do sypialni których obecność pozwoli Ci lepiej spać czy dobre przewietrzenie pokoju. Sprawy te są bagatelizowane a maja zasadnicze znaczenie dla zdrowego, spokojnego i leczniczego snu.

www.yooki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZainteresuj się zdrowiem!
Następny artykułZdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ