Odczulanie

0
2096

Odczulanie jest zabiegiem, które pomaga nam w walce z różnego rodzaju alergenami. Zazwyczaj przypomina ono szczepienie – lek, który jest nam podawany zawiera małą zawartość alergenów, które nas uczulają tak, by powoli przyzwyczajać organizm do zwiększania dawek.
Odczulanie, na początku, ma miejsce co tydzień, ale wraz z trwaniem badania wizyty są rzadsze, choć dawka jest silniejsza.
Odczulanie ma w przyszłości wesprzeć nasz system immunologiczny w walce z alergenami, a na koniec sprawić, że przestaniemy odczuwać efekty naszego uczulenia.
Wpierw musimy wykonać specjalne testy, na określenie alergenu, który nas uczula, by lekarz mógł wybrać odpowiedni lek. Badanie można to stosować niezależnie od wieku i niezależnie od stopnia alergii, czy też jej rodzaju.
Odczulanie to zabieg bezbolesny, choć mogą wystąpić drobne efekty uboczne, ale nie większe niż lekkie opuchnięcie miejsca, w które został wstrzyknięty lek.
Zabieg ten ma miejsce w odpowiednich przychodniach. Odczulanie wiąże się z braniem różnego rodzaju leków antyalergicznych, które również mają nam pomóc w walce z uczuleniem. Godziny i dni badań ustala się bezpośrednio z lekarzem. Najpierw odbywają się średnio raz na tydzień, później dwa razy w miesiącu, następnie raz na miesiąc, a przy końcowej fazie badań raz na kilka miesięcy.
Leczenie to może trwać od dwóch do trzech, czterech lat. Następnie pacjent zobligowany jest, by przychodzić na badania lekarskie, które mają sprawdzić poprawienie jego stanu zdrowia, by upewnić się że nie należy wrócić do odczulania, lub zastosować inny rodzaj leczenia.
Odczulanie pomaga na każdy rodzaj uczulnia, nie ważne czy jest to uczulenie pokarmowe, czy też może związane z pyłkami, sierścią, czy kurzem i roztoczami.
W przypadku kurzu i roztoczy podczas badań stosuje się również spirometrie – jest to badanie, które sprawdza naszą pojemność płuc, co ważne jest przy wyborze odpowiedniego leku.
Na odczulanie możemy posłać dzieci niepełnoletnie, choć wtedy przy badaniach musi być obecna osoba dorosła.

www.med-online.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ