Na czym polega zabieg falami radiowymy RF?

0
1467
Na czym polega zabieg falami radiowymy RF?

Wykorzystywanie fali radiowych RF (częstotliwości radiowych) lub też termolifting to w tej chwili jedna z najpopularniejszych technik sprzętowych w dziedzinie kosmetologii do odmładzania twarzy i ciała. Ta metoda przywracania piękna i młodości skóry polega na ogrzewaniu tkanek prądami o wysokiej częstotliwości. Procedura jest odpowiednia dla osób w każdym wieku.

Co to jest radiofrekwencja (zabieg falami radiowymi RF)?

Emitowane fale radiowe RF urządzenie wytwarza przez prąd o wysokiej częstotliwości (ogrzewanie tkanek ciała za pomocą prądu przemiennego). Jest to jedna z najstarszych i sprawdzonych metod elektroterapii (diatermia), polegającą na miejscowym oddziaływaniu na skórę i tkankę leżącą pod spodem za pomocą zmiennego prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości i dużej mocy, co prowadzi do wzrostu temperatury w obszarze zabiegowym.

Na czym polega odmładzanie skóry falami radiowymi RF?

Procedura w ostatnich czasach zaczęła być szeroko stosowana w kosmetologii, aby wyeliminować cechy wiekowe skóry: wiotkość, zmarszczki, utrata zdrowego wyglądu, zaburzony koloryt skóry. Ponadto, ekspozycja fal radiowych w połączeniu z innymi technikami sprzętowymi jest używana do usunięcia cellulitu i miejscowych złogów tłuszczu.

Podstawą procedury fal radiowych RF są fale elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości radiowych z technologią wychwytywania próżni strefy uderzenia. Gdy fale działają na skórę, aktywują ważne substancje, których stan i ilość determinują młodość: kolagen i elastynę. Procedura wykorzystywania fal radiowych służy do poprawy konturów twarzy, zmniejszenia głębokich i drobnych zmarszczek, przywrócenia struktury skóry właściwej, wyeliminowania rozstępów skóry i wyraźnego przedłużonego efektu liftingu.

Fale radiowe RF urządzenie przenosi na tkankę powierzchowną lub głęboką

Podczas sesji fale radiowe RF działają na warstwy skóry, podgrzewając je. Z kolei włókna kolagenowe pod działaniem wysokich temperatur kurczą się, przywracając tym samym koloryt skóry.

Ponieważ skuteczność ekspozycji na fale radiowe RF zależy od włókien kolagenowych, największy efekt liftingu można zaobserwować na skórze początkowo bogatej w kolagen, czyli na normalnej i gęstej skórze. Struktura cienkiej skóry zawiera mało kolagenu, dlatego, aby procedury termoliftingu miały na nią wpływ, należy najpierw rozpocząć neokolagenogenezę, czyli stymulację produkcji nowego kolagenu, za pomocą technik iniekcji lub wybrać inną metodę ekspozycji, na przykład fotoodmładzanie.

Pod wpływem temperatury wszystkie procesy metaboliczne, w tym drenaż limfatyczny, są również aktywowane. W układzie limfatycznym z organizmu wydalane są toksyny, nadmiar płynów. Wzmocnienie przepływu krwi w strefie uderzenia przyczynia się do zwiększonego dostępu składników odżywczych do tych tkanek, co przyspiesza procesy regeneracji tkanek.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg falami radiowymi RF?

Ta procedura jest zalecana z następującymi wskazaniami:

  • Zmniejszenie napięcia skóry
  • Cellulit
  • Wiotkość skóry
  • Drugi podbródek
  • Zmiany poporodowe skóry
  • Rozstępy na ciele
  • Zmarszczki
  • Zmiany po trądziku.

Gdzie można wykorzystać fale radiowe RF?

Procedura ma na celu wyeliminowanie zmian związanych z procesem starzenia się i zmian patologicznych w skórze. Na przykład luźna skóra lub rozstępy po ciąży, szybka utrata wagi. U kobiet po 40 roku życia skóra właściwa traci swoją elastyczność, zaczynają pojawiać się obszary ze zwiotczałą skórą. I oczywiście cellulit, który niepokoi kobiety w każdym wieku.

Aby wyeliminować takie problemy, potrzeba średnio od 7 do 12 procedur falami radiowymi urządzenie spowoduje, że skóra stanie się stopniowo wygładzana i nabierze zdrowego, młodego wyglądu.

Fale radiowe RF (lifting skóry twarzy) – ta procedura spowoduje ujędrnienie skóry twarzy i dekoltu, wyeliminowanie drobnych i dużych zmarszczek na twarzy, usunięcie nadmiaru płynów i toksyn w powierzchniowych warstwach skóry właściwej. Po 4-8 zabiegach cera poprawia się, skóra napina się, zmarszczki znikają.

Jak wygląda procedura za pomocą fal radiowych RF?

Procedura falami radiowymi RF nie wymaga specjalnego przygotowania. Uniwersalność metody pozwala łączyć ją z innymi metodami odmładzania lub korekcji ciała z zastrzykami lub sprzętem i przeprowadzać zabieg na wszystkich częściach twarzy i ciała: dłoniach, szyi, dekolcie, okolicy oczu.

Jaki jest wynik?

Na rezultat po zastosowaniu fal radiowych urządzeniem do odmładzania skóry nie trzeba długo czekać, można go zobaczyć po pierwszej procedurze. Pacjenci zauważają, że po cyklu liftingu termicznego, kontury twarzy są zaostrzone, zmarszczki są wygładzone, a skóra staje się zdrowa. Efekt przebiegu 5-7 sesji trwa do roku, a regularne procedury pozwolą zachować i poprawić wyniki uzyskane wcześniej.

  Procedura radiofrekwencji jest dobra, ponieważ nie ma znaczących ograniczeń, co do wpływu fal ultrafioletowych lub stosowanych produktów do pielęgnacji skóry, ale mogą występować różnice w zależności od używanego aparatu, należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami kosmetyczki wykonującej zabieg. Po ekspozycji możliwe jest zaczerwienienie skóry w obszarze zabiegu, które znika samoistnie w ciągu 8 do 24 godzin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ