Które kontenery są najlepsze?

0
2111

Rozmaitość zastosowań kontenerów jest dziś z pewnością bardzo duża. Najczęściej oczywiście wykorzystuje się je w magazynach oraz podczas transportu. Jak jednak dokonać trafnego wyboru kontenerów? Jakie z nich najlepiej kupować i dlaczego?

Kontenery plastikowe czy metalowe?

Pierwsza i najprawdopodobniej najważniejsza kwestia to wybór najodpowiedniejszego materiału, z jakiego stworzony jest kontener. Czy ma to być kontener z tworzywa sztucznego, czy może jednak lepszy będzie metal?

Intuicyjnie mogłoby się wydawać, że metalowy kontener jest mocniejszy i trwalszy, dlatego będzie lepszym wyborem. W rzeczywistości jednak bardzo często porównanie z kontenerami plastikowymi okazuje się zaskakiwać. Kontener z tworzywa sztucznego często służy przez większa liczbę lat niż kontener metalowy. Wynika to prawdopodobnie z tego, że kontenery z plastiku, w przeciwieństwie do kontenerów metalowych nie rdzewieją.

Niemniej jednak wytrzymałość nie jest przecież jedyną ważną cechą kontenerów. Istotne jest również czy są one ciężkie czy lekkie. Metale znacząco różnią się między sobą wagą, jednak nie sposób znaleźć kontenery metalowe, które byłyby lżejsze od dowolnego kontenera z tworzywa sztucznego.

Co z drewnem?

Alternatywą dla kontenerów plastikowych są jednak nie tylko kontenery metalowe. W grę wchodzi również zakup kontenerów z drewna. Niewątpliwie jednak dzisiaj są one już bardzo rzadko używane. Przede wszystkim bowiem kontenery tego typu są bardzo ciężkie i niepraktyczne. Co więcej w zasadzie nie ma możliwości, ażeby je złożyć. Kontenery plastikowe natomiast często umożliwiają szybkie i kompletne złożenie, dzięki któremu można je w dowolnym miejscu schować.

Kolory kontenerów plastikowych – czy mają znaczenie?

Pozornie mogłoby się wydawać, że wybór kolorów kontenerów plastikowych jest absolutnie nic nieznaczącą kwestią. Jak się jednak okazuje, odpowiednie kolory mogą znacząco ułatwić organizację pracy w magazynie.

Rzecz w tym, aby kontenery z plastiku w danym magazynie nigdy nie były jednokolorowe. Im więcej rodzajów produktów w magazynie tym bardziej różnorodne powinny być również kolory. Chodzi o to, aby każdy towar miał swój własny kolor kontenera z tworzywa sztucznego. Pozwoli to dobrze zorganizować pracę w samym magazynie jak i podczas transportu. W przypadku, gdy kontenery plastikowe są różnokolorowe rzadziej dochodzi do pomyłek w postaci wysłania złego towaru. Pracownik magazynu wie zawsze gdzie znajdują się poszczególne towary przez co jego praca jest również o wiele szybsza.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/kontenery-plastikowe-jedno-rozwizanie-nieskoczone-moliwoci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ