Lokówki do włosów – którą wybrać?

0
1444
lokówka do włosów

Jeszcze do niedawna był tylko jeden rodzaj lokówki, wtedy wybór był prosty.  Nikt się nie zastanawiał, jakie loki przy jej pomocy powstaną. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się nowe modele lokówek, z różnymi kształtami.Wybór jest ciężki, na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rodzaje lokówek 

Lokówka tradycyjna, najprostszy model, jej wałek ma średnice od 15 do 25 mm. Z boku znajduje się klips, który służy do przytrzymywania pasma włosów, które jest poddane działaniu lokówki. Zasada jest jedna im grubsza średnica lokówki, tym loki są delikatniejsze, bardziej luźne. Za pomocą lokówki tradycyjnej uzyskamy na całej długości włosów takie same loki.

Lokówka stożkowa, charakteryzuje się tym, że jest w kształcie stożka. Została tak zaprojektowana, żeby tworzyć na włosach piękne, oryginalne loki. Takie loki różnią się tym, że są grubsze u nasady, a drobniejsze na końcach. W tym modelu lokówki nie ma klipsa, który by przytrzymywał pasmo włosów. Tutaj końcówkę przytrzymujemy sami dłonią. 

Lokówki do włosów - którą wybrać?

 

Lokówka automatyczna, jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Sama nawija włosy na wałek, każde pasmo zostanie zakręcone w taki sam sposób. Lokówka automatyczna bardzo precyzyjnie zawija włosy. Używanie tego typu lokówki jest bajecznie proste. 

Lokówka wielofunkcyjna, posiada wymienne nasadki. Dedykowana jest osobom, które lubią zmiany w swojej fryzurze. Zazwyczaj w zestawie są nakładki, takie jak: spiralna, stożkowa, prostownica i  karbownica.

Lokówka turystyczna, jej zaletą jest mały rozmiar. Przyda się podczas wyjazdu na wakacje lub wyjścia na imprezę. Jest bardzo lekka i zmieści się do każdej damskiej torebki.

Temperatura lokówki, a rodzaj włosów

Każda lokówka powinna posiadać regulację temperatury, bo tylko tak jesteśmy w stanie jej używać, aby nie zrobić krzywdy włosom. W przypadku cienkich, delikatnych urządzenie powinniśmy nagrzać maksymalnie do temperatury ok. 150 stopni Celsjusza, w przypadku grubych włosów, takie włosy zakręcą się dopiero przy temperaturze 200 stopni Celsjusza. 

Przeczytaj też: Urządzenia do stylizacji włosów, co wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ