Dzielenie się jest fajne! Wynajmuj innym rzeczy, których nie używasz!

0
1311
Dzielenie się jest fajne! Wynajmuj innym rzeczy, których nie używasz!

Nurt konsumpcjonizmu, tak powszechny jeszcze kilkanaście lat temu, powoli staje się coraz mniej popularny, ustępując miejsca minimalizmowi, ekologicznemu stylowi życia i oszczędności. W schemat ten doskonale wpisuje się współdzielenie różnych rzeczy oraz nadawanie drugiego życia przedmiotom, których już nie potrzebujemy.

Dlaczego warto wynajmować swoje rzeczy?

Często zdarza się, że pod wpływem impulsu kupujemy przedmioty, których wcale nie potrzebujemy lub takie, które wykorzystamy zaledwie kilka razy, a później trafią do szafy, schowka, na strych lub do piwnicy, gdzie odejdą w zapomnienie, kurząc się i zajmując miejsce. Zupełnie niepotrzebnie, bo przecież całkiem blisko nas może istnieć co najmniej kilka osób, które właśnie teraz ich poszukują!

Wynajmując swoje rzeczy osiągamy wiele korzyści, ponieważ:

  • Umożliwiamy innym skorzystanie z czegoś, co nam nie jest już potrzebne.
  • Dajemy sobie szansę na zarobek i to wielokrotny – w końcu jeden przedmiot możemy wynajmować różnym osobom znacznie więcej niż 1 raz – a tym samym powiększamy swój budżet i gromadzimy oszczędności, które mogą stać się drogą do spełniania licznych, mniejszych i większych, marzeń.
  • Pozytywnie wpływamy na środowisko – wynajmowanie jest znacznie bardziej ekologiczne niż kupowanie nowych rzeczy.

Co można wynajmować?

Lista przedmiotów, które za opłatą możemy użyczać innym, jest bardzo długa. Znajdują się na niej m.in.: ubrania (szczególnie te bardzo eleganckie, wybierane na ważne okazje, np. suknie ślubne czy wieczorowe, smokingi itp.) sprzęt sportowy, podróżniczy i biwakowy, akcesoria  dla dzieci, pojazdy, sprzęt AGD, a nawet meble. Tak naprawdę, jeśli tylko znajdziemy zainteresowane osoby, wynająć możemy wszystko. Ważne jest jednak, aby oferowane przez nas przedmioty nie były zniszczone, ani uszkodzone.

Gdzie wynajmować przedmioty?

Najlepszym sposobem na wypożyczanie swoich rzeczy jest zarejestrowanie się na portalu Oshare.pl. Jest to nowoczesna platforma ogłoszeniowa, zrzeszająca ludzi zainteresowanych wynajmem z całej Polski. Aby dodawać bezpłatne ogłoszenia, wystarczy założyć konto i określić cel swojej działalności, czyli:

  • co chcemy wynająć
  • na jakich warunkach
  • w jakiej cenie

Dobrze jest również podać lokalizację – dzięki temu możemy liczyć na odzew od osób mieszkających blisko nas. Potencjalni klienci z pewnością będą chcieli zobaczyć zdjęcia oferowanego przez nas przedmiotu, dlatego najlepiej mieć w zanadrzu kilka aktualnych oraz przedstawiających rzeczywisty stan przedmiotu fotografii. Przed zawarciem transakcji konieczne będzie również podpisanie umowy. Jeśli oferowany przez nas sprzęt jest bardzo wartościowy, możemy zażyczyć sobie wpłacenia kaucji, którą, w dniu zwrotu będziemy musieli oddać.

Wynajmowanie swoich rzeczy to nowy, lecz bardzo dobrze rokujący trend, który niesie za sobą wiele korzyści. Warto przyjrzeć mu się bliżej i samemu zrobić użytek z posiadanych sprzętów, nienoszonych ubrań czy innych akcesoriów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ