Klatka dla chomika. Co powinno się w niej znaleźć?

0
451
Klatka dla chomika

Chomiki towarzyszą wielu z nas od najmłodszych lat. Często wybierane są jako pierwsze zwierzątko domowe dla dziecka, dzięki któremu ma się ono nauczyć odpowiedzialności za żywą istotę. Nie zmienia to jednak tego, że prawdziwa odpowiedzialność spoczywa na rodzicu, który musi dać dziecku przykład dobrego zachowania. Dlatego też to on powinien (razem z maluchem) wybrać wyposażenie klatki.

Domek do odpoczynku

Oczywiście, chomik to urocze zwierzątko, które często poświęca czas na zabawę z dzieckiem i rodzicem. Jednak nie zawsze zwierzątko musi mieć na to ochotę. Z całą pewnością będą w jego życiu takie dni, kiedy po prostu będzie chciało odpocząć. Może to nastąpić, gdy jest zmęczone, czymś zdenerwowane albo znudzone. Chomik może też potrzebować swojej bezpiecznej oazy na te dni, kiedy w domu pojawią się nieznani mu goście. Wówczas poczuje się lepiej, mogąc przed nimi ukryć.

Nic więc dziwnego, że domek powinien być podstawowym elementem wyposażenia każdej klatki dla chomika. Dzięki temu zwierzątko naprawdę będzie miało szansę na solidny odpoczynek i odstresowanie się, z dala od wszystkich ludzi, którzy mogą nim być zainteresowani.

Kołowrotek i tunel

Wszyscy wiemy, że chomiki uwielbiają zabawę, a nawet jeśli nie – można je do niej zachęcić, co będzie wpływać pozytywnie na ich stan zdrowia i samopoczucie. W związku z tym konieczne jest posiadanie odpowiednich zabawek, które pomogą zaktywizować pupila. Idealnie sprawdza się w tym przypadku kołowrotek, a także tunel. Dzięki takim dodatkom do klatki chomik będzie mógł wesoło biegać po jej wnętrzu i spożytkować całą swoją energię.

Na dodatek prześlizgiwanie się przez tunel i bieganie w kołowrotku pomogą mu w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia. Dodając do tego jakiś smakołyk, można też świetnie spędzić czas ze swoim pupilem, który z chęcią sięgnie po niego jako po nagrodę za wykonanie zadania i przejście tunelu.

Pojemniki na jedzenie i wodę

Oczywistym elementem wyposażenia każdej klatki są pojemniczki na wodę i jedzenie. Chomik po prostu musi mieć je zawsze dostępne, aby mógł częstować się, kiedy tylko będzie to dla niego najbardziej odpowiednie. Pojemniczki te powinny być przy tym tak ulokowane, aby chomik ich nie przewracał i niczego z nich nie rozsypywał albo nie wylewał.

Gotowy zestaw

W wielu klatkach pojemniczki na jedzenie i wodę znajdują się od razu w zestawie, dzięki czemu są dobrze dopasowane do budowy klatki. W niektórych znajdują się także inne akcesoria, potrzebne dla małego pupila. W ten sposób tworzą zgrabną całość, do której nie trzeba – przynajmniej na początku – niczego więcej dokładać. Zobacz, który z nich będzie najlepszy dla twojego małego podopiecznego pod adresem https://www.aquaelzoo.pl/925-klatki-i-wyposazenie-dla-chomika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ