Kilka sposobów na radzenie sobie z nietrzymaniem moczu

0
1846

Nietrzymanie moczu to bardzo kłopotliwy i wstydliwy problem. Wiele osób z tego powodu zaczyna unikać życia towarzyskiego i wycofuje się z ulubionych aktywności. To błąd! Jest kilka sposobów na to, jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu. Dowiedz się, co zrobić, by problem nie był już tak uciążliwy.

Przede wszystkim spokój!

Niemożliwość utrzymania moczu to wstydliwa przypadłość. Z pewnością boisz się, że przykra sytuacja wydarzy się w towarzystwie. Jednak nie ma się czego obawiać, najważniejsze to zachować spokój. Zrób wszystko, by poczuć się komfortowo i pewnie. Sprawdź, gdzie znajdują się najbliższe toalety. W czasie podróży zaplanuj częste przystanki w miejscach, gdzie będziesz mógł skorzystać z łazienki.

Naglące nietrzymanie moczu może być stymulowane przez wysoki poziom stresu. Z tego względu powinieneś za wszelką cenę zachować spokój. Wszystko da się zorganizować, z pomocą przyjdą ci najnowocześniejsze aplikacje, które wskażą ci miejsca, gdzie znajdują się toalety. Zwiedzanie i podróże przestaną być problemem.

Przyjrzyj się swojej diecie

Kolejnym ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na radzenie sobie z nietrzymaniem moczu, jest dieta. Warto wyeliminować z niej wszystko, co ma działanie moczopędne lub może podrażniać pęcherz, a więc wszystkie cytrusy i kwaśne produkty, kawę, mocną herbatę i herbatki ziołowe (zwłaszcza te z pokrzywą). Zdradliwy może być także alkohol.

Jednocześnie jednak nie powinieneś ograniczać picia płynów. Wręcz odwrotnie, musisz pilnować poziomu nawodnienia organizmu. 1,5 litra wody to minimum, które musisz zachować, by pęcherz pracował odpowiednio. W przeciwnym razie brak wody może zaostrzyć dolegliwość.

Zabezpiecz się na wszelki wypadek

Jeśli jednak obawiasz się, że mimo wszystko nietrzymanie moczu będzie ci dokuczać, zabezpiecz się specjalnymi wkładkami lub pieluchomajtkami dla dorosłych, które powstrzymają przeciekanie. Dobierz rodzaj produktu do skali swojego problemu.

Pieluchomajtki dla dorosłych to świetne rozwiązanie, które przede wszystkim jest bardzo dyskretne. Nie musisz się obawiać, że będą krępować twoje ruchy czy że będą widoczne pod ubraniem. Nic takiego – są cienkie, wygodne, możesz się w nich swobodnie poruszać. Ponadto świetnie zapobiegają przeciekaniu i maskują nieprzyjemny zapach. Poczujesz się znacznie pewniej.

Ćwicz mięśnie

Kontrolę nad mięśniami odpowiedzialnymi za pracę pęcherza możesz znacznie zwiększyć, stosując odpowiednie ćwiczenia. Wystarczy, że codziennie zrobisz 2-3 serie 10 powtórzeń. Musisz na 10 sekund zacisnąć mięśnie Kegla i potem je rozluźnić. Na początku rób to wolno, później możesz spróbować przyspieszyć.

To świetny sposób na zwiększenie kontroli. Być może na początku nie poczujesz różnicy, jednak z biegiem czasu będzie ona naprawdę widoczna. Zauważysz, że wyciekanie moczu zdarza się o wiele rzadziej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ