Jakie zmiany możesz zaobserwować w piątym miesiącu ciąży?

0
1294

Piąty miesiąc ciąży to czas wielkich zmian. To właśnie wtedy wiele mam zaczyna czuć ruchy swojego dziecka. Mniej więcej 20. tydzień ciąży może przynieść nam te wyczekiwane zmiany. Wiele przyszłych mam czekana nie z niecierpliwością. Nic dziwnego. Ten moment czyni naszą ciąże bardziej realną a rosnące pod sercem dziecko mniej abstrakcyjnym. W końcu możemy poczuć na własnej skórze to rozwijające się życie.

Odczuwanie ruchów płodu może nadejść w różnym czasie. Może to być 19. tydzień ciąży a może to być 21. tydzień ciąży. Nie ma tu żadnej reguły. Wszystko zależy od wielu czynników. Miedzy innymi tego czy kobieta jest pierworódką czy wieloródką. Ma to ogromne znaczenie, bo kobieta, która była już w ciąży wie dokładnie czego ma się spodziewać. Poza tym znaczenie ma również na przykład nasza waga. Szczupłe kobiety mogą zacząć odczuwać ruchy trochę szybciej niż mamy, które mają kilka nadmiernych kilogramów. Jednak każda kobieta powinna zacząć odczuwać ruchy płodu do 22 tygodnia ciąży. Jeśli tak nie jest należy udać się z tym problemem do naszego ginekologa, by sprawdzić czy nic złego się nie dzieje. Sprawdzi on czy z naszym dzieckiem wszystko w porządku i rozwieje nasze ewentualne wątpliwości.

Piąty miesiąc ciąży to czas, kiedy ciąża kobiety staje się już widoczna. To również czas, kiedy zyskujemy szansę na rozpoczęcie odczuwania ruchów swojego dziecka. Dla wielu przyszłych mam jest to wyjątkowy moment, Jedyny w swoim rodzaju. Z pewnością warto na niego czekać i zapisać na trwałe w pamięci.

www.dobrenawyki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAtakujące choroby
Następny artykułProblemy młodych mam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ