Jaką wybrać saunę do naszego domu?

0
1144
Jaką wybrać saunę do naszego domu

Wiele osób w ostatnim czasie chce zostać posiadaczem własnej, domowej sauny. Producenci saun do domów polecają szczególnie saunę ir, która nie zajmuje wiele miejsca i którą można bez problemu postawić w każdym pomieszczeniu. Takie sauny wybierają często także właścicieli hoteli oraz pensjonatów, którzy chcą mieć miejsce, gdzie ich goście będą mogli się odprężyć i zrelaksować. Jaki sprzęt wówczas okaże się najlepszy? Na jakie sauny warto postawić?

Sauna ir – kilka typów

Producenci saun infrared czy saun na podczerwień oferują swoim klientom kilka ich typów. Na rynku bowiem istnieją sauny ir węglowe, magnezowe, ceramiczne czy kwarcowe. Najczęściej, klienci stawiają na sauny węglowe, które są najtańsze oraz łatwo dostępne. Jednak u wielu lekarzy ten typ sauny wzbudza cały czas dość duże kontrowersje, ze względu na promieniowanie elektromagnetyczne, które promienniki węglowe emitują. Wielu klientów decyduje się postawić na promienniki ceramiczne oraz magnezowe, które zdecydowanie uznawane są jako lepsze od swoich poprzedników węglowych. Najbardziej prozdrowotne właściwości mają promienniki kwarcowe, które najbardziej zbliżone są do promieniowania słonecznego. Oprócz samego typu sauny warto także zwrócić uwagę na jej wykonanie. Najlepiej postawić na solidne drewno, którego elementy są precyzyjnie i dobrze połączone ze sobą. Nie poleca się stosowania paneli oraz produktów drewnopodobnych, które po czasie , pod wpływem dużej temperatury – niszczą się i nie wyglądają zbyt efektownie w takim miejscu.

Jak to działa?

Sauna ir potrzebuje zwykle niewielkiej kabiny, którą to podłącza się tylko do gniazdka. To sprawia, że sprzęt ten można postawić w każdym, dowolnym miejscu w domu lub w hotelu. Wiele osób montuje swoje sauny na piętrze lub też w specjalnie zbudowanych do tego pomieszczeniu w ogrodzie. Jak z każdej sauny, również z tej na podczerwień powinno korzystać się w określony sposób. Prozdrowotne są seanse kilkunastominutowe, z przerwami. Warto podkreślić, że oprócz pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, sauna ir jest świetnym miejscem na relaks i odpoczynek. To miejsce, w którym powinna panować odprężająca atmosfera, która sprawia, że nasze ciało i głowa wyciszy się i maksymalnie skupi na odprężeniu.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ