Jak znaleźć dobrą pracę?

0
1538
Jak znaleźć dobrą pracę?

Często zastanawiamy się jakiej pracy szukać po studiach, gdzie „uderzyć” by znaleźć odpowiednie stanowisko dla siebie, mimo braku wcześniejszego doświadczenia. Oczywiście, możemy poruszyć znajomości, chodzić od firmy do firmy… Mimo starań nadal nic?

W czym więc może leżeć problem? Przedstawiamy Wam kilka błędów, które notorycznie popełniamy i przez to nie umiemy znaleźć pracy.

Błędy przez które nie potrafimy znaleźć pracy.

Kluczowe w znalezieniu pracy jest oczywiście odpowiednio przygotowane CV i List Motywacyjny. Muszą zainteresować pracodawcę, przykuć jego uwagę, musimy sprawić, by spośród dziesiątek CV potencjalny szef wybrał właśnie nasze, by ta zwykła na pozór kartka papieru przykuła jego uwagę.

Zarówno CV jak i list motywacyjny muszą przedstawiać nas jako świetnego kandydata na dane stanowisko. Pamiętaj również o najważniejszym… Pracodawca może Cię sprawdzić na portalach społecznościowych (i uwierz, robi to coraz więcej pracodawców), usuń lepiej ze swojego profilu kompromitujące Cię informacje, chociażby ostatnio tak popularne określenie w rubryce praca: SZLACHTA NIE PRACUJE – no zatrudnił byś takiego pracownika? My nie.

Pamiętaj, że musisz się odpowiednio przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Zadbaj o swój wygląd i odpowiedni ubiór. Dobrze by było, gdyby nie było czuć od Ciebie papierosów – a już zwłaszcza alkoholu oczywiście. Wiemy, że rozmowy kwalifikacyjne są stresujące – ale wystarczy uwierzyć w siebie i w swoje umiejętności. Przekonaj potencjalnego pracodawcę, że jesteś mu potrzebny!

Dowiedz się o firmie jak najwięcej, bądź dociekliwy. Mało kto potrafi odpowiedzieć konkretnie na pytanie: Co Pan/Pani wie o naszej firmie?

Bardzo zależy Ci na zatrudnieniu, tak bardzo, że wysyłasz CV „gdzie popadnie” i nie zastanawiasz się nawet nad stanowiskiem, które chcesz objąć? Taka metoda na pewno nie pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniej pracy dla siebie. Takiej, do której będziesz chodzić z uśmiechem, a przecież tego chcemy?

Pisz listy motywacyjne spersonalizowane – do każdej firmy odpowiednio dobrany list motywacyjny, niech potencjalny pracodawca albo rekruter wie, że właśnie na tej konkretnej firmie Ci zależy, na tym konkretnym stanowisku.

Zawsze sprawdzaj czy w ogłoszeniu firma nie prosi o jakieś dodatkowe dokumenty – referencje, aplikacja po angielsku, zdjęcie…

Nie potrafisz pokazać, dlaczego właśnie Ciebie firma powinna zatrudnić. To bardzo częsty błąd. Trzeba samemu sobie odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierzamy, jakie mamy tak naprawdę cele zawodowe. Bez tego ani rusz. Jeśli „skaczesz” po stanowiskach w różnych branżach to zastanów się, która praca jest dla Ciebie najlepsza, najbardziej Ci odpowiada – i to w niej zatrzymaj się na dłużej. Rozwijaj swoje doświadczenie i umiejętności.

Jeśli jesteś jak to się mawia… zarozumiałym burakiem i uważasz, że wszystko Ci się należy – to pracy nie znajdziesz. Co prawda kompetentni pracownicy podchodzą do rozmów kwalifikacyjnych roszczeniowo. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją „karierę zawodową” spasuj troszkę. Owszem, musisz pokazać, że jesteś szanującą się osobą, ale to nie znaczy, że masz być zarozumiałym osłem 🙂

Jesteś już znudzony szukaniem pracy i brakuje Ci motywacji – i na rozmowie kwalifikacyjnej okazujesz to pracodawcy – z góry jesteś skazany na niepowodzenie. Rozwój osobisty i zawodowy – nie pensja – niestety – to powinno pchać Cię do przodu na początku kariery.

źródło: https://pornopolska.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ