Stylowy laptop o bogatym wnętrzu Dell Vostro 5568

0
7377
Stylowy laptop o bogatym wnętrzu Dell Vostro 5568

Laptop Dell Vostro 5568 na pierwszy rzut oka prezentuje się imponująco. Ma stylowy, smukły korpus i granatowe wykończenia dekla matrycy w wersji stylistycznej Midnight Blue. Użytkownik może wybrać także jeden z dwóch alternatywnych wariantów kolorystycznych – srebrny Era i złoty Jingle. Obudowa laptopa została wykonana z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, czy jednak w jej wnętrzu kryje się solidny sprzęt do zastosowań biurowych i rozrywkowych, czy przeciętny notebook?

Szczegóły obudowy

W obudowie laptopa Dell Vostro 5568 wykorzystano nie tylko tworzywa sztuczne, ale i elementy aluminiowe, które pozwoliły na zwiększenie wytrzymałości jego konstrukcji przy jednoczesnym obniżeniu jego masy. Wraz z wbudowanym, 3-komorowym akumulatorem laptop waży zaledwie 2 kg. Łatwo więc go przenosić z miejsca na miejsce i pracować mobilnie. Przekątna ekranu wynosi 15,6 cala i można maksymalnie odchylić ekran o około 140 stopni. Pulpit roboczy laptopa Dell Vostro 5568 został wykonany ze szczotkowanego aluminium, które cechuje wysoka odporność na zabrudzenia – ma to szczególne znaczenie dla tych wszystkich użytkowników, którzy po kilka godzin dziennie pracują przy komputerze.

Dane techniczne laptopa Dell Vostro 5568

Seria Vostro  obejmuje m.in. laptop Dell z procesorem i5-7200U, procesor i5-7200U i Core i3-7100 U. Ultrabook z procesorem i7-7200U zaliczany jest do rodziny jednostek Kaby Lake. Utrzymano go w 14-nanometrowej architekturze, a bazowe taktowanie rdzeni procesora wynosi 2,7 GHz. W trybie turbo maksymalna częstotliwość taktowania pojedynczego rdzenia procesora możliwa do osiągnięcia wynosi 3,5 GHz. Z ważnych danych technicznych notebooka Dell Vostro należy jeszcze wymienić fakt, że współczynnik TDP utrzymano na poziomie 15 W. Procesor zapewnia właściwe wsparcie dla kości DDR4-2400 MHz oraz daje poprawną wydajność energetyczną. Wersja laptopa Dell Vostro 5568 procesor i5-7200U charakteryzuje się mniejszą maksymalną częstotliwością taktowania rdzeni CPU.

Na uwagę w przypadku tego ultrabooka zasługuje fakt, że wykorzystuje on technologię Nvidia Optimus, umożliwiającą przełączanie się wygodnie pomiędzy układami grafiki. Ma zintegrowany chip graficzny Intel HD 620, który został usprawniony względem poprzedniej wersji Intel HD 520 w sferze kodowania materiałów wideo. W laptopie zastosowano także dodatkowy układ graficzny GeForce 940 MX.

Producent wyposażył swój sprzęt Dell Vostro 5568 w standardowy zestaw złączy komunikacyjnych, składający się z:

  • trzech portów USB 3.0, jeden z funkcją ładowania,
  • dodatkowego złącza w starszym standardzie 2.0,
  • złącza D-Sub,
  • cyfrowego wejścia HDMI,
  • portu RJ-45,
  • gniazda zasilającego,
  • złącza HDMI po lewej stronie.

Wewnątrz laptop ma dwa gniazda pamięci RAM, z zainstalowanymi modułami pamięci DDR4.

Model laptopa Vostro 5568 firmy Dell wyposażony jest w matrycę 15,6 cala o nominalnej rozdzielczości ekranu 1920×1080 pikseli FHD lub z ekranem HD o rozdzielczości nominalnej 1366×768 pikseli. Ekran ma matową powłokę, która skutecznie niweluje odblaski i dostarcza dostateczny komfort pracy nawet przy dużym naświetleniu światłem słonecznym.

Zastosowanie modelu Dell Vostro 5568

Laptop Dell Vostro 5568 bez wątpienia spełni wszystkie oczekiwania pracowników przy pracy biurowej, ale do zaawansowanych zadań multimedialnych nie do końca się nadaje. Graficy nie będą mogli na nim komfortowo pracować, ale już dla programistów będzie wystarczający.

Zastosowana pamięć GDDR5 układu graficznego GeForce 940 MX okazuje się niewystarczająca w laptopie Dell Vostro do uruchamiania gier w rozdzielczości natywnej Full HD przy maksymalnej jakości detali. Jednak do standardowych gier będzie idealny. Laptop sprawdzi się jako domowe centrum multimedialne i sprzęt biurowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ