Jak usunąć zapach moczu?

0
3936
Jak usunąć zapach moczu?

Właściciele zwierząt na pewno znają ten problem- czasami zwierzęciu zdarzy załatwić się potrzebę fizjologiczną w domu. Nie tylko brzydko to wygląda, ale przede wszystkim nieprzyjemnie pachnie. Co więcej- problem znają też Ci, do których znajomi czy rodzina przychodzą ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Dodatkowo cierpią także z tego powodu rodzice małych dzieci. Czy jest jakiś domowy sposób, aby usunąć zapach moczu?

Oczywiście, że jest! Do pierwszego sposobu potrzebne będą ocet, woda i soda oczyszczona. Sodę i wodę mieszamy na papkę i kładziemy na powierzchnię, na której znajdował się mocz. Po chwili usuwamy ją za pomocą octu. Następnie dokładnie wszystko suszymy papierowymi ręcznikami. Możemy cały proces powtórzyć jeszcze raz- lecz nie więcej, aby nie doprowadzić do zniszczenia tkaniny. Po occie przemywamy jeszcze powierzchnię wodą i ponownie suszymy ręcznikami. Dobrze jest także wystawić później taką tkaninę na słońce albo działanie suszarki.

Można także skorzystać z gotowych środków chemicznych dostępnych w większości sklepów z chemią. Są one raczej tanie, skuteczne i bezpieczne.

Alternatywą dla wyżej wymienionych środków jest woda utleniona. Tu jednakże trzeba uważać, ponieważ niestety część tkanin może ona zniszczyć.

Co ciekawe przykry zapach moczu da się także usunąć za pomocą płukanki do ust. Rozcieńczamy lekko płyn do płukania ust wodą a następnie przecieramy nim zabrudzoną powierzchnię. Po chwili przykładamy tam ręczniki papierowe i czekamy aż wchłoną one wilgoć.

Jeśli powyższe sposoby zawiodły warto w jednakowych proporcjach zmieszać amoniak i z mydłem i tą miksturą spróbować wywabić nieprzyjemny zapach.

Ciekawym pomysłem jest także posypanie miejsca, w którym znajdował się mocz mąką kukurydzianą i następnie spłukanie tego wodą. Mąka kukurydziana bowiem świetnie usuwa zapachy.

Można także użyć wybielacza, jeśli jednak tkanina jest kolorowa, należy zwrócić baczną uwagę, aby wybielacz był specjalnie przeznaczony do tkanin kolorowych. W przeciwnym razie zniszczymy ją.

Któryś z powyższych sposobów na pewno skutecznie pomoże Wam w walce z drażniącym zapachem moczu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ