Jak nosić broszki?

0
5276

Broszki są ozdobami, które od zawsze budziły zainteresowanie szykownych dam, hrabianek, kobiet z wyższych sfer i nobilitowanych rodów. To ten rodzaj biżuterii, którym można pochwalić się przy każdej okazji, jednocześnie zaznaczając swoją osobowość.

Jak nosić broszki, aby uniknąć efektu babci?

Broszki były bardzo popularne wśród aktorek w latach 50-60 tych ubiegłego wieku. Od 2 lat wracają do mody w zupełnie innej formie. Przełomem były pokazy mody Wiosna / Lato 2016. Projektanci pokryli ubrania, torebki i buty mniejszymi lub większe świecidełkami. Od tego czasu idealne miejsce do przypięcia broszki nie ogranicza się do „zwykłego miejsca”, czyli do klap kurtki. Styliści pobudzili wyobraźnię i uwolnili sposób noszenia biżuterii.

W stylizacjach dom mody Rochas broszki to imponujące ozdoby, które zajmują honorowe miejsce na zapięciu kołnierzyka. Giambattista Valli przypina je do żabotu, u Gucciego zdobią krawat, a Christian Dior przypina je do obroży na tasiemce.

Nie warto temu zaprzeczać, że broszki mogą bardzo ozdobić strój, nadać mu osobisty i oryginalny akcent, nawet jeśli mówimy o prostym i minimalistycznym looku.

Fałszywe mity o broszkach srebrnych i z markazytami

Aby porozmawiać o tym, jak nosić broszki, musimy najpierw rozprawić się z serią fałszywych mitów na temat tych fantastycznych ozdób.

Przede wszystkim utarło się w powszechnej opinii, że broszki noszą kobiety dojrzałe czy podeszłym wieku. Jest to fałsz, ponieważ jest to biżuteria absolutnie odpowiednia dla nawet młodszych pań. Nowoczesne formy oferuje https://esclusiva.pl/broszki.

Drugim fałszywym mitem jest to, że broszki są dodatkami do wyglądu, które nie są zbyt urzekające. I kolejna półprawda: broszka jest wyłącznie zimowym dodatkiem do przypinania kurtek, swetrów i płaszczy grubymi tkaninami. Nic bardziej mylnego: broszki możemy bezpiecznie przyczepiać nawet do kurtek wiosennych i lekkich tkanin, oczywiście uważając, aby nie wybrać zbyt ciężkiej i masywnej formy.

Broszki – jak nosić je modnie?

Po obaleniu fałszywych mitów możemy przejść dalej, aby zobaczyć, jak nosić broszki, ponieważ sposoby łączenia ich we właściwy sposób mogą być różne w zależności od okazji i wyglądu.

broszka

Srebrne broszki noszone w stylu klasycznym

Najbardziej tradycyjnym sposobem jest dopinanie broszki do krótkiej czarnej sukienki, aby ją rozświetlić. W tym wypadku należy unikać ciemnych kamieni np. zrezygnować z broszki z onyksem. Lepiej wybrać kamienie lub taki materiał, który rozprasza światło, a więc mówimy tutaj o broszkach wykonanych ze złota oraz wysadzanych diamentami. Jeśli mamy mniejszy budżet warto rozważyć także broszki z kolorowymi kamieniami, które wyróżniają się na tle czerni, takimi jak morganit, jadeit, koral, chalcedon lub turkus. Oczywiście można również wybrać srebrną broszkę z jasnym kamieniem.

Ta sama rada obowiązuje, jeśli chcemy dopiąć broszkę do czapki, swetra, kurtki czy czarnego płaszcza.

Broszki w stylu nowoczesnym – hot trendy

Możemy wyjść naprzeciw sugestiom stylistów z pokazów mody. Broszki doczepiamy do szali, szalików lub chust. Łączymy wtedy ich praktyczne zapięcie z walorami estetycznym. Dobrze dobrana broszka uatrakcyjni prostą tkaninę w monochromatycznym kolorze. Broszki od włoskich projektantów znajdziesz online np. https://esclusiva.pl/. Można wybierać w bardzo szerokiej ofercie misternych ozdób.

Broszki w stylów casual czyli – jako nosić broszki do koszuli?

Bardzo modny sposób na broszkę, który możemy zastosować również w bardziej codziennej stylizacji, to noszenie jej do koszuli z kołnierzykiem. Najlepiej przypiąć ją bezpośrednio pod kołnierzem na wysokości pierwszego guzika, dzięki czemu wygląda jak naszyjnik z wisiorkiem i nadaje oryginalny akcent zwykłej koszuli.

[Głosów:5    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ