Ile kosztuje bariera u12a?

0
440
Ile kosztuje bariera u12a

Bariery drogowe chodnikowe trwale wpisały się w krajobraz architektury miejskiej. Stanowią one bardzo dobre zabezpieczenie, jednocześnie informując o zagrożeniach, na które może być narażony rowerzysta, pieszy czy kierujący pojazdem samochodowym. Najpopularniejsza jest bariera drogowa u12a. W jakiej cenie można ją zakupić?

Cena podstawowa bariery drogowe u12a

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, ile przyjdzie im zapłacić za barierę drogową u12a? W rzeczywistości bowiem znajduje ona zastosowanie nie tylko na drogach czy chodnikach publicznych, lecz również tych prywatnych. Na początek wyjaśnijmy, że tego rodzaju zabezpieczenie można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Nie bez powodu największą popularnością cieszą się te drugie- tam bowiem ceny są znacząco niższe.Bariera u 12a cena w sklepach stacjonarnych wynosi około 500 zł, podczas gdy w internecie można kupić ją już za około 400 zł, a więc znacznie taniej. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że na ostateczną cenę składają się dwie wartości- cena netto oraz podatek VAT. Cena bariery u-12a netto wynosi nieco ponad 300 zł, jednak musimy wziąć pod uwagę 23% podatku VAT (a więc w stawce podstawowej), który jest nałożony na produkt. Niemniej jednak kosztem dla przedsiębiorcy będzie właśnie wartość netto, gdyż VAT podlega odliczeniu.

Zastosowanie barier u 12a

Wiemy już, że bariera u 12a cena jest stosunkowo niska, niemniej jednak warto przyjrzeć się jeszcze kwestii jej zastosowania. Otóż bariery u 12a na trwałe wpisały się w krajobraz, informując pieszych, rowerzystów czy prowadzących pojazdy mechaniczne o różnego typu zagrożeniach. Standardowo stosuje się je do zabezpieczania chodników, jednak w szczególnych sytuacjach można zabezpieczyć nimi również trawniki czy elementy jezdni. Bariery u 12a charakteryzuje wytrzymała konstrukcja i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Powłoka cynkowa chroni też przed korozją.

Na drogach publicznych i prywatnych

Do zakupu barier u 12a zobowiązani są przede wszystkim zarządcy dróg i chodników, czyli gminy. Niemniej jednak obowiązek ten dotyczy również osób prywatnych, które dysponują drogami niepublicznymi. Najczęściej są to przedsiębiorcy, jednak w niektórych przypadkach także osoby fizyczne, które na przykład za opłatą udostępniają trasę przejazdu. Bariera u 12a pozwala zachować bezpieczeństwo, pełniąc funkcję jednego z najtrwalszych oznaczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ