Gdzie kupować szkła kontaktowe?

0
2447
Gdzie kupować szkła kontaktowe?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, gdzie kupić swoje soczewki oprócz salonu optycznego? Podpowiemy jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze konkretnych źródeł zakupu szkieł kontaktowych, by podjąć najlepszą decyzję. Dotyczy to zwłaszcza osób, które po raz pierwszy mają zamiar założyć soczewki kontaktowe i nie mają pojęcia w jakich miejsca można kupić je najbezpieczniej i stosunkowo tanio. Na szczęście odpowiedzi na te pytania znajdziesz bez trudu poniżej w naszym najnowszym artykule.

Salon optyczny

Oto pierwsze miejsce jakie nasuwa się na myśl, gdy potrzebne jest dobranie odpowiedniego środka korekcyjnego. Wówczas możesz liczyć na pomoc fachowców przy dopasowaniu okularów korygujących czy soczewek kontaktowych. Jednak zanim przystąpisz do ich zakupu, warto rozeznać się wpierw, który salon optyczny w okolicy cieszy się najlepszą opinią. To bardzo ważne, aby uzyskać tam profesjonalną pomoc, dobrą radę, a także szeroki wybór soczewek w różnych kategoriach cenowych. Wszystkie te kryteria powinny się liczyć, podobnie jak specjalistyczny sprzęt do badania wzroku i mierzenia wielkości wady. To jedna z podstawowych usług jaką powinien oferować każdy bardzo dobry salon optyczny, by zapewnić klientom kompleksową obsługę.

Wówczas możesz przyjść tam, by jednocześnie sprawdzić swój wzrok, a następnie dobrać do wykrytej wady soczewki sferyczne, toryczne, progresywne, a także miękkie lub twarde czy z podziałem na długość terminu użytkowania. Wszystko to jest ważne, dlatego konsultant powinien nie tylko Cię zbadać, ale również przeprowadzić z Tobą dość szczegółowy wywiad, by wiedzieć ostatecznie jakiego rodzaju soczewki będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. Minusem w tym przypadku może być brak takiego zaufanego miejsca w okolicy albo wyższy koszt w porównaniu do pozostałych opcji, które Ci przedstawimy.

Sklepy internetowe

Następną polecaną przez nas opcją są właśnie sklepy online z soczewkami kontaktowymi i nie tylko. Bardzo często można znaleźć u nich jednocześnie inne akcesoria potrzebne dla użytkowników szkieł kontaktowych, jak na przykład płyn do soczewek, specjalne tabletki konserwujące, krople do oczu i wiele innych. Naszym zdaniem najlepszym miejscem na zakupy internetowe będzie sklep mylenshop.com, gdzie dostaniesz wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych wraz z pozostałymi niezbędnikami w wyjątkowo konkurencyjnej cenie. To właśnie kolejna zaleta sklepów online, gdzie wybór jest praktycznie nieograniczony, ponieważ możesz na bieżąco kontrolować dostępność produktów, a w razie ich braku można odczekać i zamówić produkt, gdy będzie już na stanie magazynu. Co więcej, liczne promocje i rabaty pozwalają na zakup przykładowo większej ilości opakowań soczewek na dłuższy okres czasu. O wszystkim możesz poczytać i poznać opinie wcześniejszych użytkowników, a poza tym zawsze istnieje możliwość zareklamowania towaru lub jego całkowity zwrot. Zatem nie ma żadnych ograniczeń, a zakupu można dokonać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a wystarczy mieć tylko dostęp do internetu.

Drogerie kosmetyczne

Od niedawna można także spotkać soczewki kontaktowe na półkach poszczególnych drogerii kosmetycznych, które zawarły umowę z konkretnymi markami producentów, a zatem nie dostaniesz u nich żadnych innych szkieł poza sponsorowanymi przez daną drogerię. Najczęściej są to jedne z tańszych wariantów, których jakość pozostawia wiele do życzenia, a w przypadku lepszych soczewek cena jest dość wygórowana. Co więcej, ilość wielkości mocy jest także dość okrojona, przez co bardzo trudno niektórym osobom o zakup soczewek od ręki. Dotyczy to w szczególności astygmatyków, którzy muszą już udać się do salonu optycznego lub zamówić w sklepie online. W związku z powyższymi alternatywami możesz już samodzielnie zdecydować, gdzie możesz i powinieneś dokonać zakupu swoich pierwszych lub kolejnych szkieł kontaktowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ