Funkcjonalne regały chłodnicze do sklepu spożywczego

0
740

Sklepy spożywcze coraz częściej stawiają na samoobsługę. Pracownicy zajmują się głównie wykładaniem towaru czy sprzątaniem półek. Klient ma większy wybór w takim miejscu – sam może podejść do półek i wybrać to, co potrzebuje. Wszystkie artykuły w sklepie mają swoje miejsce, dlatego bez problemu można je odnaleźć. Nie brakuje tam tych produktów spożywczych, które muszą być umieszczone w niskich temperaturach. Odpowiednie do ich przechowywania będą regały chłodnicze. Są one przeznaczone do różnych typów artykułów, zarówno nabiału, jak i wędlin, deserów, owoców i warzyw. Prawidłowo przygotowany regał będzie w stanie wyeksponować wszystkie te produkty spożywcze. Meble chłodnicze mają dużą ilość półek, które znajdują się za łatwą do otwarcia szybą. Chroni ona przed dostaniem się do środka wysokiej temperatury.

Na jakie modele regałów chłodniczych się zdecydować?

Nowoczesny sklep spożywczy dba o dobro swoich klientów. Te produkty spożywcze, które muszą przebywać w niższych temperaturach, żeby można było zachować ich świeżość na dłużej, umieszcza się w dobrze do tego przystosowanych mogących działać 24 godziny na dobę regałach chłodniczych. Warto wybierać przede wszystkim te modele mebli chłodniczych, które są energooszczędne. Nie są one droższe, a mogą przynieść firmie wiele korzyści. Regały chłodnicze tego rodzaju można mieć włączone całą dobę, a nie odbije się to negatywnie na rachunkach za prąd. Sklepy spożywcze z pewnością będą chciały postawić na uniwersalny wybór, czyli taki, gdzie będzie można przechowywać zarówno wędliny, sery, jak i świeżo wyciskane soki. Zaletą może być też możliwość regulacji półek – w ten sposób żywność zostanie bezpiecznie umieszczona na półkach, a klient będzie w stanie dostrzec każdy z tych produktów.

Jakie innowacyjne technologie można tam zauważyć?

Bez regałów chłodniczych trudno wyobrazić sobie prowadzenie sklepu. Oszczędzają one zarówno czas włożony w sprowadzanie artykułów do sklepu, jak i pieniądze. Zamieszczone tam technologie mogą dodatkowo chronić żywność i zabezpieczać przed zepsuciem. Jest to na przykład dodatkowy nawiew zimnego powietrza. Regały chłodnicze, które mają taki nawiew, mogą lepiej utrzymywać optymalną temperaturę w środku. Przyda się w sklepie także taki mebel, który wyposażony jest w oświetlenie ledowe. Jest to niedrogie rozwiązanie, dające dobre światło. Cały produkt powinien być wykonany z bezpiecznego tworzywa, najkorzystniej jest postawić na stal nierdzewną, bo może mieć ona stały kontakt z żywnością i łatwo ją umyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ