Codzienny makijaż Polek

0
956
Codzienny makijaż Polek

Prawie połowa Polek wykonuje makijaż twarzy każdego dnia, zaś 16% pań nie maluje się w ogóle. Jakie kosmetyki kolorowe używane są najczęściej i na co zwracamy uwagę podczas ich zakupów. Który rodzaj make-upu cieszy się największą popularnością? Prezentujemy trendy w zakresie wykonywania codziennego makijażu.

Kosmetyki kolorowe wybierane najczęściej

Warto od razu zaznaczyć, że Polki coraz chętniej wybierają kosmetyki kolorowe premium. Priorytetem nie jest już niska cena takich produktów, ale raczej skład oraz działanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki Polek na kosmetyki w ogóle, to rzeczywiście są spore, bo rocznie to około 1400 złotych. Chodzi jednak o koszty wszelkich produktów pielęgnacyjnych, nie tylko kosmetyków kolorowych, które panie nabywają nie tylko dla siebie, ale całej rodziny. Jeśli uwzględni się zakupy kosmetyków tylko do wykonywania codziennego makijażu, rocznie wydatki te nie przekraczają 800 złotych. Wyliczono, że statystyczna Polka w ciągu całego swojego życia wydaje na kosmetyki do makijażu około 42 000 złotych.

Numerem jeden jest niezmiennie mascara do rzęs – każdego roku nabywa go aż 72% kobiet. Na drugim miejscu plasuje się podkład, później pomadka bądź szminka do ust, a następnie lakier do paznokci. Tylko 38% kobiet deklaruje, iż w ciągu roku nabywa róż do policzków albo bronzer.

Co ciekawe, na kosmetyki kolorowe, jak kosmetyki Makeup Revolution najwięcej wydają kobiety do 45 roku życia. Okazuje się, że na ten najbardziej intensywny makijaż każdego dnia stawiają panie młode w wieku mniej więcej 24 lat.

Modny makijaż, czyli jaki?

Co istotne, codzienny makijaż Polek zmienia się wraz z trendami. Okazuje się, że coraz bardziej propagowana jest naturalność i wręcz niewidoczny makijaż. Ten nie może być przerysowany, karykaturalny, ale raczej podkreślający walory kobiecego piękna i ewentualnie tuszujący niedoskonałości. Szczególnie wiosną i latem Polki stawiają na delikatny, lekki i świeży makijaż. Statystyczna kobieta przeznacza na jego wykonanie tylko 10 minut każdego dnia. Nie jest to zbyt wiele, by wykonać perfekcyjny make-up.

Z reguły na twarz nakładany jest podkład, niewiele pań stosuje bazę pod makijaż. Panie korzystają też z punktowego korektora, by zakryć niedoskonałości. Standardowo korzysta się też z różu, a na koniec traktuje rzęsy wybranym tuszem. Właśnie tak wygląda przeciętny makijaż Polek.

O czym w szczególności należy pamiętać? Najważniejsza nie jest ilość wykorzystywanych kosmetyków, ale ich jakość. Przecież makijaż nosimy przez cały dzień, skóra nie może być narażona na destrukcyjne czynniki, które odbijają się na jej stanie. Kosmetyki kolorowe trzeba dobierać zgodnie z trendami, ale głównie do typu cery, jej kolorytu, struktury skóry, właściwości. Źle dobrany podkład nawet tej najlepszej jakości, nie będzie wyglądał na buzi ładnie. Koniecznością jest sprawdzanie składu kosmetyków, idealnie jest wybierać te z filtrem przeciwsłonecznym oraz serum odżywczym, które chronią i pielęgnują skórę twarzy przez wiele godzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ