Dlaczego warto stosować piperynę?

0
1375

Coraz częściej myślisz o odchudzaniu. Brakuje Ci pomysłu jak zacząć i co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?? Otóż chcąc zredukować kilogramy wnikliwiej przyglądaj się czarnemu pieprzu ,który zapewne posiadasz w swojej kuchni. Ziarna czarnego pieprzu są bowiem źródłem związku chemicznego, który może stać się ważnym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, infekcjami, a nawet depresją i chorobą nowotworową. Dobroczynny składnik, który znajduje się w pieprzu to właśnie piperyna. Ma ogromny wpływ na organizm człowieka. To dlaczego warto ja stosować opowiemy w tym artykule.

Piperyna i jej Właściwości

Wyróżnia się ostrym piekącym smakiem, dzięki któremu znajduje zastosowanie w medycynie. Z wyników badań stwierdzamy, że piperyna ma właściwości odchudzające, przeciwnowotworowe i antybakteryjne. Ponadto może uchronić przez alzheimerem i pomóc w namnażaniu komórek barwnikowych skóry u osób cierpiących na bielactwo. Kto by się spodziewał , że nie zawsze trzeba od razu sięgać po medykamenty. Czasami to, co dobre dla naszego zdrowia, znajduje się w kuchennych szafkach.

Do największych zalet stosowania piperyny możemy zaliczyć:

-Pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego

– Znacząco przyspiesza metabolizm

-Może podnosić temperaturę ciała

-Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej wspierając procesy lipolizy

-Pobudza wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny

-Może obniżać poziom tłuszczu w naszym krwioobiegu

Piperyna na trawienie i dolegliwości

Po przez swoją ostrość prowadzi do powiększonego wydzielenia soku żołądkowego, a to z kolei do polepszonego trawienia w organizmie. Poprawia wchłanianie witamin oraz minerałów (selen, witamina B oraz beta-karoten). Należy również pamiętać o jej antybakteryjnych właściwościach. Zwalcza gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) oraz bakterie jak na przykład Bacillus sphaericus. Poza tym działanie piperyny mają przeciwzapalny efekt.

Piperyna na odchudzanie

Piperyna rozgrzewa nasze ciało utrzymując się na długo, podczas którego organizm spala kalorie i tkankę tłuszczową. Zakłuca pracę genów przez co przyczynia się do powstawania nowych komórek tłuszczowych. Należy jednak zaznaczyć, że wyłączne przyjmowanie piperyny nie spowoduje chudnięcia. Trzeba zmienić dietę oraz zadbać o aktywność fizyczną.

Rozglądają się w internecie dostajemy obszerna gamę suplementów diety zawierających piperynę, jednakże należy pamiętać, iż kluczową rolę na spadek wagi pełna ich kompozycja. Nigdy nie wystarczy dodać więcej pieprzu do potrawy czy łyknąć tabletkę. Z myślą o sportowcach i przeciętnym kowalskim stworzono BurnActive dzięki specjalnie wyselekcjonowanym składnikom w odpowiednich dawkach pozwala zahamować proces tycia. Dzięki takim składnikom jak Piperyna, zielna herbata, guarana, chrom organizm szybciej pozbywa się kolejnych kilogramów każdego dnia. Formuła Burn Active zawiera odpowiednio dobrane proporcje. Substancje zawarte w BurnActive są naturalne, potwierdzone badaniami wchłanialności. Dzięki piperynie twój apetyt zmniejszy się a to z kolei przełoży się na efekty w odchudzaniu. Zauważysz, że zjadasz mniejsze ilości i nie masz potrzeby sięgać po słodycze. Masz mało ruchu a chcesz spalić więcej kalorii? Wypróbuj BurnActive !!!

Więcej znajdziesz na stronie: http://medicot.pl

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ