Dlaczego warto posiadać garaż w bryle domu?

0
3398
Projekt domu Nicea BBE104
Projekt domu Nicea BBE104

Jedną z kwestii, nad którymi często zastanawiamy się przed budową domu, jest ta związana z garażem. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy ma znajdować się w bryle domu, czy jednak lepiej, by był wolnostojącym budynkiem. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na pierwsze rozwiązanie.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Decydując się na garaż w bryle domu oszczędzamy zarówno miejsce, jak i pieniądze. Czasami zdarza się, że działka nie jest na tyle obszerna by pomieścić wszystko, co sobie wymarzyliśmy. Powstaje wtedy pytanie, z czego zrezygnować. Garaż wpisany w bryłę będzie idealnym rozwiązaniem, jeżeli teren, jaki mamy do dyspozycji, nie jest zbyt duży. Decydując się na takie rozwiązanie oszczędzamy miejsce, które możemy zagospodarować zupełnie inaczej – na przykład aranżując wymarzony ogród. Dodatkowo nie stawiamy dodatkowych ścian, ani nie budujemy dodatkowego obiektu obok domu, co pozwala na oszczędność wydatków. Garaż w bryle budynku jest też tańszy w eksploatacji, chociażby pod kątem jego ogrzewania.

Wygodne rozwiązanie

Poza możliwością zaoszczędzenia przestrzeni oraz środków, garaż ulokowany w domu to przede wszystkim komfortowe rozwiązanie, które pozwala na przejście suchą nogą z domu do auta i z powrotem. Przy takim udogodnieniu nie jesteśmy zmuszeni moknąć, kiedy pada deszcz. Docenimy to szczególnie wtedy, kiedy na zewnątrz zapanują temperatury minusowe. Nie trzeba wstawać wcześniej do pracy, gdyż nie czeka nas zeskrobywanie śniegu i lodu z szyby. Dobrze by było, aby samochód przed jazdą zimową porą mógł się też rozgrzać. W przypadku, kiedy jest schowany między ścianami budynku, nie musimy się o nic martwić. Nasza codzienność nie musi się zmieniać na kilka miesięcy tylko dlatego, że za oknem panują niesprzyjające warunki. Będąc w posiadaniu takiego pomieszczenia, możemy też szybko i sprawnie przenosić różne rzeczy z auta do domu. W momencie pakowania się na wyjazd lub rozpakowywania zakupów, garaż w bryle domu jest nieoceniony.

Praktyczne zastosowanie

Projekt domu Irysek 2 BSE1043
Projekt domu Irysek 2 BSE1043

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym niosą za sobą jeszcze jedną, praktyczną korzyść. Jego położenie w domu nie oznacza wcale, że musi być on mniejszy. Nadal będziemy mogli przechowywać w nim narzędzia, które od razu będą pod ręką, kiedy spotka nas jakaś awaria. Dzięki temu nie będziemy musieli trzymać specjalnej skrzynki z narzędziami w domowej szafie, ponieważ wszystko, co potrzebne, znajdziemy za ścianą. Praktycznym rozwiązaniem jest też możliwość oddzielenia kotłowni przestrzenią garażową od części mieszkalnej. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się już pyłów, które są nieodłącznym elementem każdego pieca. Przy takim rozwiązaniu, będziemy mogli pozwolić sobie bez obaw na zastosowanie jasnych kolorów w domu, ponieważ wspomniany pył węglowy lub inne zanieczyszczenia wydobywające się z kotłowni, nie będą nam już straszne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ