Jaki laptop dla księgowego?

0
3079

Praca w księgowości to w dużej mierze spędzanie czasu przed komputerem. Pomimo tego nie potrzeba do jej wykonywania sprzętu o specjalnych parametrach. Dobre laptopy do księgowości można znaleźć już na średniej półce cenowej. Ważniejszym kryterium niż cena jest tu ergonomia takiego sprzętu. Przekonajmy się jakimi czynnikami należy się kierować przy wyborze laptopa przeznaczonego do wykonywania pracy księgowego.

Przekątna ekranu a komfort pracy

Jednym z bardziej istotnych czynników, którymi powinniśmy się kierować przy poszukiwaniach laptopa dla księgowego, jest wielkość ekranu. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jaka będzie najlepsza. Wiele zależy od tego, czy księgowy pracuje zdalnie i często się przemieszcza, czy pracuje z laptopem jedynie w domu lub biurze. Do pracy zdalnej bardziej odpowiednie będą modele 15, maksymalnie 14-calowe. Jeżeli praca nie wymaga podróżowania ze sprzętem, warto wybrać ekran jak największy – nawet 17 czy 18-calowy. Większy ekran zapewnia lepszy komfort oczom, które są szczególnie narażone podczas długiej pracy z maszyną.

Przy zakupie komputera do księgowości dobrze jest wybierać modele posiadające matowy ekran. Jego zastosowanie jest szczególnie korzystne w bardzo nasłonecznionych miejscach i przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dłuższa praca z matowym ekranem jest również korzystna dla oczu.

Ergonomiczna klawiatura

Innym ważnym kryterium, które księgowy powinien wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu, jest klawiatura. Powinna być ona solidnie wykonana, pozwalająca na cichą pracę. Klawisze powinny być w niej rozdzielone i odpowiednio duże, a także oferować ergonomiczny skok wpływający na tempo pisania.

Cicha praca komputera to podstawa

Laptop przeznaczony do księgowości powinien pracować cicho. Jest tym bardziej istotne, że pracownicy spędzają przed nim często kilka do kilkunastu godzin. Głośno pracująca maszyna w dłuższej perspektywie nawet negatywnie wpływać na stan psychofizyczny swojego właściciela. Przy zakupie laptopa należy wybierać modele wyposażone w dysk SSD, który jednocześnie przyspiesza działanie sprzętu, a dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia poziomu hałasu.

Budżetowy laptop do księgowości

Jednym z laptopów, które warto wziąć pod uwagę w poszukiwaniach komputera do księgowości, jest HP ProBook 455. Model posiada 15-calowy ekran, który dobrze się sprawdzi zarówno przy pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Nowoczesny procesor, duża pamięć RAM, a także dość pojemny dysk zapewniają swobodną pracę z wszystkimi programami wykorzystywanymi w księgowości. Komputer charakteryzuje się minimalistycznym, stylowym designem, dzięki czemu będzie znakomicie prezentował się w biurze. Ergonomiczna klawiatura z blokiem numerycznym zapewnia komfort pisania i wprowadzania liczb nawet po wielu godzinach pracy. Dodatkowym atutem modelu jest matowa matryca polecana wszystkim osobom, które długi czas pracują przed komputerem. HP ProBook 455 zostanie doceniony przez osoby szukające sprzętu charakteryzującego się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Elegancki laptop do biura

Komputerem, który spełni oczekiwania wielu księgowych, jest Toshiba Satellite Pro R50-C-14J. Model posiada elegancką obudowę i dobre parametry techniczne – m.in. nowoczesny procesor Intel Core 3, jednak ze względu na dość dużą wagę 2,1 kg jest rekomendowany raczej do pracy stacjonarnej. Osoby, które pomimo wagi zdecydują się zabrać go w podróż z pewnością będą zadowolone z pojemnego akumulatora, który umożliwia nawet osiem godzin pracy bez konieczności ładowania sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ