Dieta 3D chili

0
1624

Wśród wielu popularnych diet, które mają przynieść szybkie rezultaty, znajduje się także dieta 3D chili. Dużą zaletą tej kuracji odchudzającej jest fakt, że nie wymaga ona bardzo skrupulatnego i dokładnego liczenia kalorii, a jadłospis uwzględnia wszystkie ważne składniki odżywcze. Pozytywne efekty, które można otrzymać dzięki stosowaniu tej diety, wynikają przede wszystkim z używania przypraw przyspieszających metabolizm.

Przyprawy podzielone zostały na trzy grupy: żółte, czerwone i zielone. Zadanie osoby na diecie 3D chili polega na dobraniu właściwych ilości przypraw i dodaniu ich do przygotowywanych potraw. Najważniejszych produktem wykorzystanym w czasie odchudzania przy pomocy tej kuracji jest oczywiście papryczka chilli. Chociaż ma ona bardzo skuteczne działanie, ważne jest uzupełnianie jej innymi przyprawami, dzięki czemu organizm nie przyzwyczai się do jednego składnika, a dieta zachowa swoje pełne działanie przez cały czas trwania. Oprócz papryczki chili w jadłospisie powinny znaleźć się m. in. słodka papryka, pieprz czarny, curry, imbir, kardamon, bazylia, mięta oraz wiele innych składników. Każda grupa przypraw zawiera inne substancje aktywne i w związku z tym powinna być dodawana do potraw o różnych porach dnia.

Dieta 3D chilli zaleca stosowanie wielu przypraw. Warto pamiętać, że niektóre z nich mogą mieć czasem niekorzystne działanie. Dlatego przed zdecydowaniem się na taki sposób odchudzania warto sprawdzić stan zdrowia i upewnić się, że duże ilości ostrych składników nie będą szkodliwe. Dieta na pewno nie jest polecana osobom, które cierpią na wrzody żołądka lub inne poważne problemy z układem pokarmowym.

Do zalet diety należy fakt, że nie wymaga ona wielu poważnych wyrzeczeń. Wśród najważniejszych zaleceń dotyczących stosowania tej metody odchudzania znajduje się jedzenie śniadań oraz odpowiednia ilości snu. Warto pamiętać, że zbyt mała ilość snu ma bardzo negatywny wpływ na tempo przemiany materii, dlatego może zniweczyć pozytywne efekty osiągnięte dzięki stosowaniu przypraw.

URODA

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ