Czyszczenie piekarnika sodą

0
1415
Czyszczenie piekarnika sodą

Piekarnik to urządzenie znajdujące się w każdej kuchni. Która z gospodyń domowych nie próbowała chociaż piec aromatycznych ciast, smakowitych zapiekanek, czy pieczeni. Podczas tych wszystkich zabiegów wewnętrzna powierzchnia piekarnika może się mocno zabrudzić, nawet przy regularnym oczyszczaniu go z osadu. Wystarczy raz zapomnieć wyczyścić jego wnętrze, a osad zaschnie i będzie trudny do usunięcie.
Istnieje na szczęście wiele sposobów na pozbycie się brudu z wnętrza piekarnika. Ten najprostszy i najpopularniejszy związany jest z niezawodną i wszechstronnie wykorzystywaną sodą oczyszczoną.
Jednym ze sposobów wykorzystania sody oczyszczonej jest obfite posypanie plam, a następnie spryskanie ich wodą i pozostawienie na dłuższy czas. Najlepiej na około dwie godziny. Po tym czasie można zmyć zabrudzenia.
Jest również inny sposób pozbycia się brudu przy pomocy sody oczyszczonej. Wystarczy zwilżyć wodą wewnętrzne ścianki piekarnika. Można to zrobić przy użyciu butelki z rozpylaczem, które stosuje się na przykład do podlewania kwiatów. Wtedy efekt będzie lepszy, ponieważ rozpylona woda będzie rozprowadzona równomiernie po powierzchni piekarnika. Następnie należy piekarnik posypać niewielką ilością sody oczyszczonej, która w ten sposób połączy się z wodą. Należy pozostawić teraz piekarnik na kilkanaście godzin, a następnie zetrzeć mieszankę sody oczyszczonej i wody. Pozostały brud wystarczy umyć gąbką lub ściereczką nasączoną ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń.
Innym sposobem na oczyszczenie piekarnika przy pomocy sody oczyszczonej jest zrobienie mikstury z jej wykorzystaniem. Do naczynia należy wsypać opakowanie sody oczyszczonej, stu mililitrów płynu do naczyń i takiej samej ilości octu. Składniki należy wymieszać, a następnie włożyć do piekarnika i rozgrzać dosyć niską temperaturą. Może to być około pięćdziesięciu stopni. Po rozgrzaniu do tej temperatury, należy wyłączyć piekarnik, powstałą miksturą posmarować wnętrze piekarnika i w takim stanie pozostawić go na całą noc. Nie zapominając oczywiście o zamknięciu jego drzwiczek. Rano wystarczy umyć wnętrze piekarnika ciepłą wodą.
Te sposoby pokazują, że czyszczenie piekarnika sodą jest bardzo prostym i skutecznym zabiegiem.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym karmić psa?
Następny artykułSport w ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ