Sport w ciąży

0
1605
Sport w ciąży

Wiele kobiet, które spodziewają się dziecka, zastanawiają się, jaki prowadzić tryb życia, żeby nie zaszkodzić sobie i maluchowi, który rozwija się pod sercem.
Wiele osób powie, że ciąża to nie choroba i nie warto przesadnie się przejmować oraz wywracać życia do góry nogami.

To oczywiście zależy od sytuacji, bo jeśli kobieta w ciąży piła alkohol, paliła i jadła co popadnie, to musi wywrócić swoje życie do góry nogami i zadbać o siebie oraz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i życie swojego dziecka.

Kobiety, które zaszły w ciąże, a nie muszą walczyć z powyższymi problemami, również mnożą swoje pytania na forach i internetowych i w rozmowach z koleżankami. W ciąży można robić wszystko, na co pozwala rozsądek, zależnie od samopoczucia. Trzeba słuchać swojego organizmu i rozpoznawać sygnały, które nam wysyła. Jeśli po jakimś rodzaju aktywności czujemy się słabsze i boli nasz brzuch, jest to alarm żeby z niej zrezygnować i odpocząć. Ciąża to nie jest czas na intensywne trenowanie, ale na dużo odpoczynku. Warto przeznaczyć go na czytanie książek i oglądanie tego, na co nigdy nie mamy czasu. Kiedy urodzi się maluch, najprawdopodobniej będziemy zajmować się tylko nim. Warto więc chwile samotności i względnego spokoju przeznaczyć dla siebie.

Niektóre kobiety bardzo lubią aktywność i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Dlatego też nie widzą powodów dla których miałyby rezygnować z niej podczas ciąży. O ile nie będą się forsować i skonsultowały się z lekarzem jest to możliwe, a nawet wskazane. Najlepiej nie rezygnować ze spacerów, ponieważ są one bardzo potrzebne

Niektóre brzemienne mamy mogą się zastanawiać, czy w ciąży można jeździć na rowerze. Rower wydaje się nie być zbyt inwazyjnym sportem. Oczywiści jest to kwestia wysoce indywidualna i warta przemyślenia.

Z dużym brzuchem, lepiej zrezygnować z tego rodzaju aktywności, zresztą, robi się to praktycznie niemożliwe. Brzuch zazwyczaj utrudnia chodzenie, a co dopiero zadzieranie nogi i pedałowanie. Jeśli jednak brzuch jest na tyle mały, że nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, to spokojnie możemy sobie na to pozwolić.

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ