Czym jest SEO?

0
1738
Czym jest SEO?

Wiele osób prowadzących swojego bloga lub stronę internetową zapewne nie raz spotkało się z pojęciem SEO Co to jest i w jaki sposób się nim posługiwać? SEO jest to zbiór działań, mających na celu osiąganie przez Twoją stronę jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach. Brzmi prosto, prawda? Na pozycjonowanie wpływa wiele czynników: tytuł strony, użyte słowa kluczowe, a nawet aktywność i zachowanie użytkowników. Ważne jest, aby odwiedzający daną witrynę był zainteresowany atrakcyjną treścią – im więcej czasu spędza na stronie, tym lepiej jest ona pozycjonowana. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o przejrzystą prezentację treści, posegregowanie tekstów w kategorie tematyczne i zaprojektowanie przyjemnego dla oka wyglądu strony. Nie powinno się używać jaskrawych barw i nieczytelnych czcionek. Współcześnie najmodniejszą formą jest prostota i minimalizm – rezygnacja z plastycznych ikon i teł na rzecz jednolitych barw i wprowadzenia półprzeźroczystych elementów. Najważniejsze jednak jest zaprezentowanie przygotowanych materiałów w interesujący sposób oraz oby treść była oryginalna. Dzięki temu zaciekawieni odbiorcy spędzą na stronie więcej czasu, a co za tym idzie – będzie ona wyświetlana wyżej w wyszukiwarkach.
Należy pamiętać także o sprawdzaniu swojego pozycjonowania – umożliwia to wiele narzędzi internetowych, które w rzetelny i łatwy sposób obrazują najważniejsze dane.
Przyciągać użytkownika mogą również inne aspekty strony – ciekawa prezentacja to również ważny czynnik. Powinno się więc pamiętać, by do swojego tekstu dołączać zdjęcia lub nawet filmy, co zdecydowanie ułatwi odbiór i uatrakcyjni sam wygląd artykułów. Przy tym ich obecność zachęca do dalszego czytania i przyciąga wzrok odwiedzających.
Prowadząc stronę, powinno się pamiętać o dobrze zoptymalizowanych grafikach – jeśli mają zbyt dużą wagę, strona będzie się ładowała wolniej, co zniechęci potencjalnych odbiorców do korzystania, a zaś sama waga strony wpłynie negatywnie na SEO sama w sobie.
Są również czynniki, które nie wpływają na SEO bezpośrednio, ale mają duże znaczenie w pozyskiwaniu odwiedzających witrynę. Jednym z takich czynników są wyświetlane pod tytułem strony (w wyszukiwarce). Przejrzysty opis informujący użytkownika o treściach zawartych na stronie znacząco wpływa na uwagę potencjalnego czytelnika. Opis umożliwia bowiem bardzo szybkie uzyskanie informacji o tym, co znajduje się na stronie i jakim zagadnieniom jest ona poświęcona, bez konieczności wchodzenia w odnośniki w wyszukiwarce i wertowanie po podstronach. Jest to istotne udogodnienie dla twórców witryn internetowych, nie wszyscy jednak z nich korzystają. Szkoda, bo z perspektywy serfujących po sieci jest to wygodne i bardzo użyteczne rozwiązanie.
Często strony ze świetnymi artykułami i naprawdę interesującą treścią nie są zbyt często odwiedzane. Dzieje się tak właśnie przez to, że niewiele osób wie w ogóle o ich istnieniu. Liczenie na rekomendacje i udostępnienia wśród znajomych przez odwiedzających nie jest niezawodną metodą. Dlatego warto zadbać samemu o pozycjonowanie naszej strony lub bloga.

www.wypozycjonujsklep.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ