Czym czyścić kabinę prysznicową? Postaw na ekologiczne rozwiązanie!

0
927
Czym czyścić kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa w łazience to rozwiązanie popularne szczególnie w małych pomieszczeniach. Z uwagi na fakt, że jest najbardziej narażona na kontakt z wodą oraz środkami myjącymi, utrzymanie jej w czystości może być nie lada wyzwaniem. Kabina prysznicowa jest miejscem, z którego użytkownicy korzystają codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Dbanie o własną higienę ciała jest o wiele prostsze w lśniąco czystej kabinie prysznicowej. Jak zatem czyścić ja efektywnie?

Systematyczność kluczem do sukcesu

Utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości jest trudne szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę warunki panujące w łazience. Wilgoć sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a liczne zakamarki mogą być idealnym miejscem do ich bytowania. Ciągłe korzystanie z wody zwiększa ilość powstającego na ścianach kabiny osadu z kamienia. Jej pielęgnacja wymaga od użytkownika nie tylko użycia dedykowanych do tego celu środków, ale również regularności prac porządkowych. Kabina prysznicowa powinna być czyszczona systematycznie, najlepiej po każdej kąpieli. Warto mieć pod ręką ściągaczkę do wody oraz suchą ściereczkę do wycierania ścian kabiny, które zapobiegną gromadzeniu się wilgoci.

Idealny środek do czyszczenia kabin prysznicowych

Płyn do czyszczenia kabin prysznicowych powinien być przeznaczony do codziennego użytku. Po spryskaniu nie może pozostawiać po sobie zacieków, ponieważ utrudnia to w ogromnym stopniu czyszczenie tego elementu wyposażenia łazienki. Jeśli tego typu detergent jest polecany przez producenta do czyszczenia innych powierzchni w łazience, to świetnie się składa. Uniwersalne preparaty myjące to przede wszystkim oszczędność przestrzeni i pieniędzy, a jeden produkt może zaoferować mnóstwo możliwości. Jednak przed zakupem takiego detergentu dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z jego składem. Niektóre środki czyszczące mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje, więc warto sięgać po ekologiczne produkty.

Mycie kabiny prysznicowej nabłyszczaczem do zmywarki – tak, to możliwe!

Nabłyszczacz do zmywarki świetnie sprawdza się w czyszczeniu kabin prysznicowych. Jest w stanie usunąć z nich zacieki oraz osad z kamienia. Wystarczy niewielką ilość płynu nabłyszczającego przelać do spryskiwacza i użyć dokładnie tak samo, jak detergentu przeznaczonego do kabin. Zawsze warto pamiętać o tym, aby po myciu kabiny i spłukaniu środka czyszczącego wodą, wytrzeć jej  ścianki do sucha.

Czego unikać podczas czyszczenia kabin prysznicowych?

Niektóre błędy, popełnione w pielęgnacji kabiny prysznicowej, mogą skutkować uszkodzeniem jej delikatnej powierzchni. Najważniejsze, aby nie wykorzystywać do czyszczenia tego elementu wyposażenia łazienki twardych gąbek i szorstkich ściereczek, które mogą być przyczyną mikrouszkodzeń na szklanej powłoce kabiny. Najlepszym akcesorium do jej mycia jest bawełniana szmatka lub ściereczka z mikrofibry. Podobne rezultaty w postaci mikrouszkodzeń może spowodować stosowanie do czyszczenia kabiny mleczek i past, które zawierają w sobie składniki ścierające.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ