Czy musy owocowe są zdrowe?

0
625
Czy musy owocowe są zdrowe

Musy owocowe cieszą się dużą popularnością wśród rodziców, zwłaszcza jeśli mowa o produktach zamkniętych w wygodnych tubkach. Niemniej jednak dostępne są one również w innej formie, a spożywanie musów owocowych nie musi być domeną najmłodszych. Czy rzeczywiście są one zdrowe? Jak wprowadzić musy owocowe do codziennej diety?

Mus musowi nierówny

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele produktów o nazwie musy owocowe. Najchętniej wybierają je rodzice małych dzieci, zwłaszcza jeśli zamknięte są w małych słoiczkach bądź tubkach. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że mus musowi nierówny- chcąc wybrać produkt dobrej jakości, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Okazuje się, że większość musów dla dzieci zawiera spore ilości cukrów prostych, natomiast niewielkie ilości błonnika pokarmowego. Niektóre produkty mało mają wspólnego z prawdziwymi owocami, za to znajdziemy w nich wiele sztucznych dodatków. Na szczęście możemy także zakupić pełnowartościowe musy z owoców, które wolne są od chemii i substancji potencjalnie szkodliwych.

Czym charakteryzuje się zdrowy mus owocowy?

Zdrowe musy owocowe przygotowywane są na bazie wysokiej jakości owoców- najlepiej, jeśli pochodzą one z ekologicznych upraw. Powinny zawierać one w swoim składzie miąższ, który zawiera więcej cennych substancji, niż sam sok. W rzeczywistości naturalne musy z owoców przypominają konsystencją soki przecierowe. Mogą zawierać też dodatek cukru, jednak powinien on pochodzić z naturalnych składników, na przykład z wysokiej jakości buraków. Zdrowe musy z owoców nie zawierają soków zagęszczonych, słodzików ani innego typu zmienników cukru.

Czy musy owocowe można spożywać na co dzień?

Musy owocowe przygotowane na bazie naturalnych składników, bez sztucznych dodatków, konserwantów czy aromatów, możemy wprowadzić do swojej codziennej diety. Nie ma ku temu żadnych przeszkód, zwłaszcza że dostarczają one organizmowi spore ilości witamin i składników mineralnych. Mus owocowy możemy spożywać solo, lecz stanowią one także ciekawy dodatek do:

  • ciast,
  • deserów,
  • lodów,
  • marynat.

Dobrze, jeśli zamknięte są w szklanym słoiku bądź w butelce- tworzywo to nie wchodzi w interakcję z produktem, dlatego może on zachować pełnię swoich właściwości i walorów prozdrowotnych. Nie oznacza to co prawda, że powinniśmy całkowicie rezygnować ze spożywania świeżych owoców, jednak musy przygotowane na ich bazie mogą stanowić ciekawe uzupełnienie naszej codziennej diety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ