Czy długa zimowa kurtka zapewnia lepszy komfort?

0
1621

W dzisiejszych czasach bardzo modne są długie kurtki zimowe damskie, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Puchowe kurtki do kolan doskonale chronią nie tylko przed zimnem, ale również przed wilgocią. Sporą zaletą dłuższych kurtek zimowych jest także to, że są o wiele wygodniejsze od tradycyjnych modeli. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w przypadku starszych kobiet, które na lodowatej jezdni nie czują się zbyt pewnie.

Na jakie długie kurtki postawić?

Długie kurtki zimowe damskie powinny być w ciemnych kolorach. Wynika to oczywiście z tego, że jest to bardzo praktyczny kolor i pasować będzie do wielu stylizacji. Jasne kurtki w niekorzystnych warunkach pogodowych bardzo szybko ulegną zabrudzeniu przez co nie prezentować będą się zbyt okazale. Warto wspomnieć także i o tym, że ciemne kolory wyszczuplają dodatkowo sylwetkę. Warto postawić na kolor czarny, granatowy, ciemnozielony, ciemnobrązowy albo ciemnofioletowy po który sięga wielu projektantów odzieży https://brendi.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-i-plaszcze-zimowe-196.html

Na jakie długie kurtki postawić

Rodzaj zapięcia

Wybierając wygodne kurtki zimowe warto zwrócić uwagę także na rodzaj zapięcia. Godne uwagi są kurtki, które oprócz zwykłego zamka posiadają także specjalne zapięcia na zatrzaski. Niestety długie zamki błyskawiczne mają tendencję do zacinania się w chłodniejsze dni. Dodatkowe zatrzaski i guziki mogą okazać się bardzo przydatnym dodatkiem. Warto postawić na bardzo wygodne długie kurtki, które inspirowane są mundurowym wzornictwem. Pamiętać należy jedynie o tym, że niektóre modele mogą być dość ciężkie, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten parametr.

kurtek zimowych

Nie tylko wysoki komfort

Jedną z największych zalet długich kurtek zimowych jest nie tylko to, że zapewniają niesamowity komfort, ale również to, że ochraniają nerki i górną część nóg. Większość długich kurtek to modele wiatroszczelne i przeciwdeszczowe, dlatego też sprawdzą się przy każdej pogodzie. Na samym końcu warto wspomnieć także i o tym, że długie kurtki zimowe damskie prezentują się naprawdę bardzo okazale, dlatego też można modnie i stylowo wyglądać nawet w bardzo mroźne dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ