Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

0
1763
Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie samochodu musi wykupić każdy jego właściciel. Cena polisy może być różna, na co wpływ ma wiele czynników. Sprawdzamy, jakie czynniki decydują o wysokości składki.

OC, czyli polisa obowiązkowa dla każdego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu. Wymóg posiadania ważnego OC narzuca na właścicieli pojazdów ustawodawca, a związane z tym kwestie zapisane są w art. 34 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. OC. Zakres OC jest więc zawsze taki sam, bez względu na to, u jakiego ubezpieczyciela wykupisz polisę. Od czego zależy więc cena?

O ile zakres OC jest dokładnie określony przepisami prawa, o tyle ceny za polisę ustalają same towarzystwa ubezpieczeniowego. Do wyliczenia składki korzystają z własnych taryf, biorąc pod uwagę m.in. wiek właściciela pojazdu, długość posiadania przez niego prawa jazdy, miejsce zamieszkania czy historię szkodową. Nie bez znaczenia jest także marka i model samochodu, jego przebieg oraz pojemność silnika. Jak więc wybrać najlepsze OC? W tym wypadku można kierować się wyłącznie ceną, bo bez względu na nią polisa zapewnia zawsze taką samą ochronę.

OC, czyli polisa obowiązkowa dla każdego

Nie tylko OC, czyli dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Poza OC możesz wykupić także szereg dodatkowych polis komunikacyjnych, które będą chroniły bezpośrednio Ciebie i Twoje mienie (OC chroni osoby trzecie). Do wyboru masz m.in. AC, NNW oraz Assistance. Jeśli zdecydujesz się na którąś z dodatkowych polis, możesz być pewny, że składka ubezpieczeniowa wzrośnie.

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych o ich cenie decyduje przede wszystkim zakres oferowanej ochrony oraz suma ubezpieczenia – mogą być one różne w zależności od wybranego pakietu oraz towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli jednak obawiasz się kosztów związanych z naprawą uszkodzonego auta, często podróżujesz i zależy Ci na możliwości uzyskania szybkiej pomocy drogowej w nagłych sytuacjach, warto rozważyć ich zakup. Aby mieć pewność, że wybierzesz polisę zapewniającą odpowiedni poziom ochrony w dobrej cenie, ubezpiecz swój samochód w porównywarce kioskpolis.pl. Dlaczego warto skorzystać z podobnych rozwiązań?

dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Sprawdź ceny ubezpieczeń w porównywarce

Jak wyżej wspomnieliśmy, ceny ubezpieczeń mogą znacznie się różnić, a nie zawsze wraz z wysokością składki otrzymamy większą ochronę. Dlatego przed wykupieniem polisy warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. To prosty sposób na porównanie aktualnych ofert wielu ubezpieczycieli.

Wystarczy wypełnić formularz online, na podstawie którego kalkulator przedstawi listę polis, spośród których możesz wybierać. W przypadku samego OC wybór jest prosty – najlepiej zdecydować się na najtańsze ubezpieczenie. Jeśli jednak interesują Cię dodatkowe polisy, w kalkulatorze możesz wygodnie porównać dokładny zakres ochrony, jaką oferują, a także wysokość składki. W ten sposób zyskujesz pewność, że nie przepłacisz za ubezpieczenie. Dodatkowo oszczędzasz także sporo czasu, zwłaszcza że wybraną polisę możesz od razu kupić przez internet.

Jak widać, nie zawsze warto pozostawać wiernym klientem jednego ubezpieczyciela. Może się bowiem okazać, że inne firmy stosują inne taryfy, a ich produkty będą dla nas atrakcyjniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ