Wzornictwo w Trójmieście

0
1451
Wzornictwo

W świecie coraz bardziej wymagających klientów, potrzeba kreatywnych projektantów przedmiotów użytkowych. Jeśli interesuje Cię projektowanie mebli, opakowań czy przedmiotów codziennego użytku, to wzornictwo może być kierunkiem dla Ciebie.

Kierunek ten jest połączeniem wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej. Ukończenie go daje studentowi możliwość pracy w bardzo licznych miejscach, m.in. firmach projektowych, agencjach reklamowych, firmach produkcyjnych, firmach i studiach projektujących itd. Absolwent może również obrać drogę wolnego strzelca wykonującego projekty na zamówienie. Możliwości jest naprawdę wiele.

Decydując się na studia I stopnia na kierunku wzornictwo, warto wybrać uczelnię, która zapewni najwyższy poziom kształcenia. Kierunek ten wymaga wszak kształcenia praktycznego, a nie tylko teoretycznego. Taką uczelnią może być Sopocka Szkoła Wyższa, która zapewnia nie tylko wysoką jakość nauczania, ale także umożliwia studentom pracę na nowoczesnych urządzeniach przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Sprawia to, iż absolwenci kierunku wzornictwo na tej uczelni będą samodzielnymi, kompetentnymi pracownikami, którzy potrafią obsługiwać programy niezbędne w pracy projektanta.

Czy wzornik musi mówić w obcym języku? Odpowiedź nie jest oczywista, jednak w świecie, który coraz bardziej przypomina globalną wioskę, język obcy jest atutem pracownika aplikującego na każde stanowisko. SSW zapewnia swoim studentom kształcenie w języku obcym na poziomie B2 (w zakres znajomości języka po kształceniu na tej uczelni wchodzi również specjalistyczne słownictwo dotyczące wzornictwa). Znajomość obcego języka otwiera przed absolwentem drogę do pracy w międzynarodowych firmach oraz za granicą.

Wzornictwo jest przyszłościowym kierunkiem, a rynek pracy wciąż potrzebuje wykwalifikowanych i kreatywnych projektantów. Jeśli interesuje Was ta ścieżka kariery, możecie sprawdzić stronę SWW: ssw-sopot.pl lub po wpisaniu wzornictwo studia Gdańsk trafić na witrynę SWW. Nie warto zwlekać, bowiem czas rekrutacji nie trwa wiecznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ