Łatwe tankowanie AdBlue z dystrybutora

0
1468
Łatwe tankowanie AdBlue z dystrybutora

Zdecydowanie łatwiejsze jest tankowanie AdBlue z dystrybutora aniżeli z kanistra. Zwłaszcza, gdy dieslem jeździ kobieta. 10litrowe kanistry były dla niej zmorą. Teraz to już żaden problem. Podjeżdżamy na stację benzynową, ustawiamy się przy dystrybutorze, odkręcamy wpust przy baku na AdBlue, wyciągamy pistolet z wężem z dystrybutora i napełniamy bak. Wyświetlacz wskaże ilość pobranego płynu i cenę.

Czy tylko dla ciężarówek dystrybutor AdBlue?

Adblue dystrybutor jest dostępny dla wszystkich aut z dieslem, które mają wmontowany wlew na AdBlue. Jeżeli samochód przystosowany jest do innego filtrowania spalin, nie należy tego zmieniać i zastępować jednego płynu drugim. Zepsujemy sobie auto.

W samochodach osobowych wlew do AdBlue zwykle mieści się pod wlewem na paliwo. Warto być świadomym, które pokrętło odkręcamy, by czasami nie spowodować wlania płynu do paliwa lub odwrotnie. Takie pomyłki niestety się zdarzają, gdy jesteśmy roztargnieni, rozkojarzeni z powodu kłębiących się różnych upartych myśli.

Czy są dystrybutory AdBlue w innych krajach?

Dystrybutory są dostępne we wszystkich krajach europejskich, ponieważ wszędzie obowiązuje wymóg ochrony powietrza przed szkodliwą emisją spalin. Zatem jeżeli znajdziemy się poza granicami naszego kraju, bez obaw uzupełnimy bak wymaganym AdBlue.

Płyn ten ograniczył emisję spalin w atmosferę niemalże do zera. Podczas pracy silnika wytrącają się tlenki azotu, które dzięki AdBlue można rozłożyć na nieszkodliwe substancje.
W jaki sposób rozkładane są tlenki azotu?

Do tego celu potrzebny jest katalizator i amoniak. Amoniak wytwarzany jest z mocznika podczas dużej temperatury pracującego silnika. Mocznikiem jest AdBlue. Ma on specyficzny dość silny i mało przyjemny zapach. Zamarza w temperaturze -11,5 stopnia Celsjusza, dlatego udostępnienie dystrybutorów dla kierowców osobowych diesli stało się ogromnym udogodnieniem, zwłaszcza zimą. Wcześniej kierowca osobowego diesla mógł zakupić wyłącznie AdBlue w kanistrach. Zimą, nie zawsze miał możliwość z jego skorzystania, jeżeli w czasie siarczystych mrozów kanister z płynem stał w nieogrzewanym garażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ