Wycieczka do Japonii – dlaczego warto?

0
1259
Wycieczka do Japonii - dlaczego warto?

Podróżowanie stało się dzisiaj zupełnie powszechne, a znacznie większa część społeczeństwa przynajmniej raz odwiedziła obcy kraj. Coraz więcej osób regularnie wyjeżdża za granicę w okresie urlopowym czy podróżując biznesowo. Wśród kierunków wybieranych przez Polaków prym wiodą kraje europejskie, a także kraje arabskie oraz Turcja. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to rejony nam geograficznie bliskie. Coraz większą popularnością cieszą się jednak jeszcze bardziej egzotyczne kierunki, w tym Azja Wschodnia. Coraz więcej osób pragnie odwiedzić między innymi wspaniały kraj, jakim jest Japonia.

Dla wielu osób wycieczka do Japonii jest marzeniem życia. Pomiędzy Polską a Japonią ma miejsce intensywna współpraca, a także wymiana kulturowa. Japonia jest jednym z tych krajów Orientu, który Polacy znają stosunkowo dobrze, gdyż jej kultura jest u nas niezwykle ciepło odbierana oraz stale popularyzowana. Nie bez znaczenia dla tego trendu jest także olbrzymie zainteresowanie mangą, anime oraz japońskimi sztukami walki. Poprzez popkulturę oraz sporty japońskie coraz więcej osób poznaje bliżej tę kulturę i postanawia wybrać się na wycieczkę do Japonii. Nie każdy może sobie co prawda na nią pozwolić, gdyż koszty podróży i koszty życia na miejscu należą do najwyższych, jednak coraz więcej osób jest w stanie odwiedzić ten kraj.

Japonię warto odwiedzić przede wszystkim po to, żeby zobaczyć niesamowitą mieszankę nowoczesności z tradycją. Jest to kraj niezwykle rozwinięty, w którym najnowsze technologie i rozwiązania często ukazują się jako pierwsze, jednak charakteryzuje go ogromne przywiązanie do mającej tysiące lat bogatej tradycji, które widoczne jest na każdym kroku. W Japonii jak na dłoni widać niemal całe jej dzieje, gdyż historie i kultura sprzed wieków są tu ciągle żywe. W niezwykle starych świątyniach i klasztorach kultywowane są tradycje sprzed wielu setek lat. Tradycyjna sztuka, muzyka czy taniec kultywowane są w dokładnie takiej samej formie, w jakiej istniały przed wiekami.

Udając się na wycieczkę do Japonii, warto zwiedzić nie tylko wielkie metropolie, ale i mniejsze miejscowości oraz wsie. Wystarczy bowiem krótka podróż poza miasto, aby zobaczyć zupełnie inną Japonię — tę, w której prastare tradycje i styl życia żyją nie tylko na kartach podręczników oraz ekranach filmów historycznych, ale i w rzeczywistości.

Dla wielu osób Japonia jest krajem niezwykle intrygującym, fascynującym, ale tez często i przerażającym. Jej kultura, mentalność oraz organizacja społeczeństwa skrajnie różnią się od tego, co znamy z Europy. Europejczykowi trudno jest pojąć rozmaite zasady, nie mówiąc już o barierze językowej. Na szczęście Japończycy są wobec przyjezdnych niezwykle życzliwi i wykazują się sporą dozą cierpliwości, będąc w stanie przymknąć oko ona rozmaite gafy i inne nieporozumienia, które wywoływane są przez osoby niepotrafiące sprawnie funkcjonować w tak odmiennej kulturze. Wycieczka do Japonii jak najbardziej warta jest polecenia tym, którzy pragną zaznać skrajnej egzotyki i jednocześnie zobaczyć najnowocześniejsze miasta świata, do których japońskie metropolie bezsprzecznie się zaliczają.

www.czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ