Wnętrza dla podróżników

0
1493
Wnętrza dla podróżników

Wnętrze inspirowane podróżami do najodleglejszych i najbardziej egzotycznych zakątków świata? Czemu nie! Mieszkanie urządzone w takim stylu ma nie tylko niepowtarzalny, ale też bardzo osobisty charakter, zwłaszcza dla prawdziwych entuzjastów podróżowania i odkrywania nowych miejsc na mapie świata. Jak umiejętnie połączyć pasję do zwiedzania z aranżacją wnętrz? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Przyjemnej lektury!

Podróże a dekoracje ścienne

Podróże od wieków fascynują ludzi – nic dziwnego, w końcu to niezwykle ciekawy i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli się z tym zgadzasz, chętnie podróżujesz, a do tego z każdej wyprawy przywozisz rozmaite pamiątki i zdjęcia, koniecznie odpowiednio wyeksponuj je w swoim domu. Pora pochwalić się swoimi zainteresowaniami i wykorzystać je do tego, by Twoje mieszkanie nabrało wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Tapety i plakaty: motyw podróży

Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najbardziej efektownych sposobów na wprowadzenie do wnętrz geograficzno-podróżniczego charakteru jest powieszenie na ścianach plakatów np. z:

  • mapami miast,
  • mapą świata lub Polski,
  • pięknymi krajobrazami,
  • samolotami, pociągami,
  • tropikalnymi dżunglami,
  • akcesoriami podróżniczymi (aparatem fotograficznym, kapeluszem, okularami przeciwsłonecznymi, walizką itd.).
  • Dekoracje ścienne dla podróżnika: plakaty

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża wokół drzew” – widzisz to oczami wyobraźni? Teraz swoją pasję do podróży możesz w pomysłowy sposób przenieść do swojego mieszkania za pomocą plakatów samoprzylepnych lub plakatów w ramach i antyramach. Jeśli temat ekologii, podobnie jak podróży nie jest Ci obojętny, wybierz plakaty od renomowanego producenta, który do ich tworzenia wykorzystuje technologie przyjazne dla środowiska.

Motyw drewnianej łodzi na krystalicznie przejrzystych wodach Tajlandii, skalisty krajobraz Arizony czy urokliwych, białych alejek we Włoszech to jedynie przykładowe grafiki, które mogą na dobre zagościć na plakatach w Twoim domu. Dla urozmaicenia aranżacji, plakaty oprawione w ramy możesz zestawić na ścianie z rodzinnymi zdjęciami z podróży, sprawiając, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne i niepowtarzalne.

  • Dekoracje ścienne dla podróżnika: tapety

Jeśli chcesz szybko odmienić charakter wnętrza, a jednocześnie pokazać swoje zamiłowanie do podróży, świetnym rozwiązaniem będzie tapeta np. z motywem mapy świata – kolorowej lub czarno-białej (wiele inspiracji znajdziesz na https://www.decormint.com/pl/lp/mapy-polskich-miast). Przed podjęciem decyzji o tym, którą tapetę wybrać, pamiętaj, że nie musi ona pokrywać całej ściany – wystarczy jedynie kawałek, by podkreślić pasję do podróżowania i nieustannego odkrywania nowych miejsc.

Zależy Ci na naprawdę spektakularnym efekcie? Podświetl swoją tapetę, wykorzystując do tego celu klasyczne kinkiety. W ten sposób sprawisz, że stanie się ważną, widoczną i pięknie wyeksponowaną dekoracją ścienną Twojego pokoju.

WskazówkaJeśli zdecydujesz się, by powiesić na ścianie plakat samoprzylepny lub tapetę z mapą świata, możesz zaznaczać na nich wszystkie zwiedzone już miejsca lub te, które dopiero planujesz zobaczyć.

Niezwykle łatwa i szybka aplikacja, a do tego bezproblemowe usunięcie tapety ze ściany, gdy tylko Ci się znudzi – to najważniejsze zalety tego rozwiązania!

Pokój podróżnika

Pokój podróżnika: wyeksponuj pamiątki

Prawdziwi entuzjaści dalekich podróży niemal z każdego wyjazdu przywożą pamiątki, które warto umiejętnie wyeksponować, np. poprzez ułożenie ich na przeszklonych regałach z podświetleniem LED. Tym sposobem wszystkie Twoje „skarby” z wojaży będą ciekawie zaaranżowane, ciesząc oko nie tylko domowników, ale także zaproszonych gości.

Inspiracji w aranżowaniu pokoju podróżnika można poszukać także w starych, z pozoru niepotrzebnych już akcesoriach. Przykładowo, starą walizkę w stylu retro możesz z łatwością przerobić na efektowny stolik kawowy (wystarczy, że przymocujesz do niej drewniane nogi, a walizkę pomalujesz farbą w soczyście intensywnym kolorze).

Nie zapomnij również o tym, aby odpowiednio wyeksponować zdjęcia ze swoich wypraw – opraw je w ramy i powieś w widocznych miejscach, ocieplając tym samym wnętrze i nadając mu niepowtarzalnego i bardzo osobistego charakteru.

Wskazówka: na jednej ścianie zawieś kilka-kilkanaście zdjęć oprawionych w niebanalne ramki, dzięki czemu staną się centralnym i przykuwającym uwagę punktem mieszkania.

W pokoju podróżnika warto również zadbać o to, by wszystkie bilety, przywiezione monety i banknoty znalazły się w widocznych miejscach (np. w ozdobnych słoikach czy antyramach). W takim wnętrzu równie dobrze sprawdzi się też dekoracyjny zegar dworcowy w starodawnym stylu, przywodzący na myśl te, które do dziś znajdują się na niektórych peronach. W pokoju nie powinno zabraknąć też ustawionego w widocznym miejscu dużego globusa, amuletów, rzeźb, orientalnych dywanów i lamp, a także pięknie zdobionych masek czy kompasów przywiezionych z odległych zakątków świata.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ