Nowoczesna pralka – co warto o niej wiedzieć?

0
2664
Nowoczesna pralka – co warto o niej wiedzieć?

Technologia wykorzystywana w pralkach zmienia się tak samo szybko, jak w innych urządzeniach elektronicznych. Jeśli ostatni model kupowałeś wiele lat temu, masz prawo nie wiedzieć, jakimi aspektami kierować się podczas wybierania nowego. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, jakie wartościowe funkcje pojawiają się w nowoczesnych pralkach.

Czym jest silnik inwertowany w pralce?

Klasyczny silnik stosowany w pralkach to model szczotkowy. Obecnie coraz częściej zastępuje się go inwertowanym, z racji iż odznacza się wieloma zaletami. W skrócie można powiedzieć, że jest wydajniejszy, a jednocześnie przyczynia się do niższych opłat za rachunki. Najlepsze i cenione przez użytkowników pralki z silnikiem inwertowanym wcale nie muszą być drogie, zwykle jednak mają wyższą cenę od modeli z silnikiem szczotkowym.

Pralki z silnikiem inwertowanym pracują ciszej, ponieważ bęben obraca się za sprawą indukcji magnetycznej – nie następuje tarcie. Wytwarza mniej wibracji podczas wirowania. Wysoka moc prania współgra z minimalnym zużyciem energii. Bez trudu znajdziesz pralkę z silnikiem inwertowanym o klasie A+++. Ponadto nie musisz wymieniać w niej szczotek. Z racji mniejszego zużycia mechanicznego odznacza się większą niezawodnością.

Pranie nastawiane… na telefonie

Funkcje dodatkowe pralek

Wśród dodatkowych technologii stosowanych w nowoczesnych pralkach znajdziesz m.in.:

– AddWash, czyli dodatkowe drzwiczki nabudowane na standardowych. Jeśli po włączeniu pralki przypomni Ci się, że nie wrzuciłeś wszystkich brudnych ubrań, zrobisz to w trakcie,

– Eco Bubble, czyli jeden z trybów do delikatnego i ekologicznego prania tkanin. W wyniku połączenia wody, proszku i powietrza powstają bąbelki, które wnikają w ubrania i rozpuszczają zabrudzenia,

– mniej zagnieceń, czyli ochrona materiałów przed nadmiernym gnieceniem. Proces odwirowywania jest tu łagodniejszy,

– pranie parowe, czyli doskonały tryb do prania odzieży dzieci i alergików. Nie musisz wykorzystywać przy nim detergentów, ponieważ para doskonale przenika przez materiały, usuwa zabrudzenia i odkaża.

W nowoczesnych pralkach znajdziesz też funkcje zabezpieczające, np. przed zmianą programu w trakcie prania lub otwarciem drzwiczek. Możliwe jest zmniejszenie czasu prania przy zachowaniu oczekiwanego efektu. Ekologiczne tryby sprzyjają zarówno oszczędzaniu na opłatach, jak i ochronie środowiska. Do wytrzymałego i pojemnego bębna włożysz ubrania, torebki czy buty sportowe.

Funkcje dodatkowe pralek

Pranie nastawiane… na telefonie

Czego nie da się zrobić za pomocą smartfona? Liczba odpowiedzi na to pytanie sukcesywnie maleje. Okazuje się bowiem, że nawet pralkę możesz włączyć, nastawić i wyłączyć z pozycji telefonu. Mało tego, aplikacja umożliwiająca sparowanie smartfona z pralką pomoże Ci także wykryć i zdiagnozować awarię. Jeśli naprawisz ją sam, zaoszczędzisz na usłudze specjalisty.

Ta oryginalna funkcja przydatna jest zwłaszcza osobom, które przebywają poza domem przez długi czas, bo np. pracują aż do wieczora. Wystarczy, że rano załadujesz do bębna brudne ubrania, a na godzinę przed powrotem do domu uruchomisz na smartfonie odpowiedni tryb. Kiedy wrócisz, pranie będzie gotowe do rozwieszenia.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ